Зарубіжна проза та поезія

Маленька країна. Ґаель Фай

20.11.2017 0 Автор:

Ґаель Фай. Маленька країна / Ґаель Фай ; пер. з фр. Марина Марченко. —  Київ : «К.І.С.», 2017.  — 168 с. ISBN: 978-617-684-194-4

Хлопчик Ґабі живе в раю – у чудовій зеленій Бурунді, країні «тисячі пагорбів», поблизу озера Танганьїка, одного з найглибших і найдовших на Землі. Його дитинство сповнене вибухами кольорів розкішних бугенвілій, ніжним ароматом лимонника, солодким смаком манго… Улітку 1993 року сім’я гучно, на весь квартал, святкує одинадцятиріччя Ґабі, влаштувавши пікнік, де пригощають запеченим на грилі м’ясом крокодила. А вже восени в Бурунді вибухає громадянська війна… «Іноді вечорами шум пострілів змішувався зі співом птахів або з закликом муедзина, і часом я зовсім забувався, і цей дивний звуковий всесвіт захоплював мене». А ще через кілька місяців у сусідній Руанді, на батьківщині його матері, починається геноцид: за 100 днів у країні вбито мало не мільйон мешканців, поміж них і родину матері. «Є речі, які ти не повинен бачити, ніколи в житті». Але Ґабі доводиться побачити. Дитинство скінчилося. «Я думав, що був вигнаний з моєї країни. Повернувшись по слідах свого минулого, я зрозумів, що був вигнаний з дитинства. Що здається мені ще жорстокішим».

Ціна: 60 грн

Замовити книжку

Я одержимий цим поверненням. Дня не минає, щоб країна не нагадала мені про себе. Один перебіжний шум, ледь відчутний запах, пообіднє світло, єдиний жест, часом, мовчання — цього досить, щоб розбудити в мене спогади про дитинство. «Ти не знайдеш там нічого, крім привидів і румовища», — неперестанно повторює мені Ана, яка не хоче більше ніколи чути про цю «прокляту країну». Я її слухаю. Я їй вірю. Вона завжди мала більше за мене здорового глузду. І я викидаю цю думку з голови. І я доконечно вирішую більше туди не повертатися. Моє життя тут. У Франції.

Я більше ніде не живу. Жити десь — означає зливатися тілесно з топографією місця, рельєфом довкілля. Тут нічого такого. Я тільки проходжу. Я квартирую. Я мешкаю. Я сквотер.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

code

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe