Читомо > Календар подiй > Ростислав Семків розповість, як писати кіберпанк

Календар подiй

Ростислав Семків розповість, як писати кіберпанк

19-12-2016 | 19:00
м. Київ, Книгарня «Смолоскип», вул. Межигірська, 21

Ростислав Семків розповість про похмурий світ кіберпанку, його вплив на мистецтво і свідомість людства. А також про те, як писати кіберпанк.

Епоха кіберпанку почала свій відлік з 60-х роках, а її кульмінація і розквіт припадає на 80-ті – початок 90-х років. Одним із найважливіших аспектів є ґенеза кіберпанку, який сформувався під впливом низки літературних джерел.

Кіберпанк можна вважати наслідком сторічного розвитку жанру наукової фантастики. Ми беремо до уваги кінець XIX століття, а саме творчість Г. Уеллса, оскільки його романи є найбільш технологічними. Також кіберпанк наповнений песимістичним настроєм, який превалює в цього автора, як от у «Війні світів».Ці два жанри є близькими, оскільки в межах конкретного тексту є конкретні закони, механіка, схема. Проте, наукова фантастика на противагу кіберпанку є більш романтично-оптимістичною. Кіберпанк – це абсолютна приреченість світу, песимізм і повна неможливість перемоги людини. Тут технологія разом з природою повертаються проти людини і ведуть з нею боротьбу.

Прямим джерелом кіберпанку вважають антиутопію, яка передала свою головну фобію тотального контролю і передчуття катастрофи, що наближається. І, власне, цей страх формує надзвичайну впливовість жанру, що проявляється в гострі моменти життя суспільства.

Деталі

Ростислав Семків про те, що таке кіберпанк

Подія на Фейсбуці

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe