Читомо > Book Art > «У лісі»: екологічний маніфест у pop-up форматі

Book Art

«У лісі»: екологічний маніфест у pop-up форматі

04.02.2018 0 Автор:

Книжка «У лісі» авторства Софі Страді, редакторки й письменниці, є бестселером вже багато років у Франції, Німеччині та англомовних країнах. Та вона продовжує завойовувати видавничі ринки інших країн, адже її тематика не втрачає актуальності. 

У книзі – історія про багатошарову екосистему лісів Амазонки, порушення якої веде до вимирання рослин і тварин. І якщо перша сторінка зустрічає читачів привітним дощовим лісом, у деревах щебечуть птахи, ведуть своє життя мавпи й лінивці, у своїх справах ходять їжаки й опосуми, то вже наступні сторінки поступово руйнують цю ідилію.

DSC_7362_950

Розпочинається вирубка лісу, з’являються гусениці, вантажівки й екскаватори, що знищуюють природу та звужують середовище для існування тварин.

250ed33db7f7273439a2236fa3f39bbe--pop-book-pop-up-books

Унікальність книги дає тривимірний ефект.

Тропічні пейзажі, спроектовані та вишукані, дозволяють читачеві стати очевидцем злочинів у дикій природі. Тісний контакт із природою набуває зовсім іншого значення у цьому конкретному випадку. Важко погодитися з тим, що як вид ми такі бездумні і жадібні. Ми входимо з важким спорядженням і вирізаємо цілі ліси, руйнуємо будинки сотень видів тварин і позбавляємо можливості для подальшого функціонування. Хто і що ми хочемо довести таким чином?

paresseux121

Найдраматичнішим моментом є сторінка, на якій залишається лише єдине дерево, яке прихистило на собі беззахисного лінивця. Віра у людство майже зникає, та це єдине дерево ще дає маленьку надію.

InTheForest1-590x590

Мабуть, це дерево також знищується. Та вже на наступній сторінці з’являється інша людина, яка засіває новими паростками новий ліс.

w-lesie-anouck-boisrobert-louis-rigaud-dwie-siostry-dzin-z-tomikiem-9

За кілька десятиліть ці паростки виростуть, квіти цвістимуть ще яскравіше, а звірі радітимуть новим домівкам. Лінивець знову зможе насолоджуватися листям.

Поп-ап книжка «У лісі» є своєрідним маніфестом проти бездумності й короткозорості людства, але яка лишає шанс на порятунок. Адже техніка може як нищити, так і допомагати природі.

dansleforet2_big

Вперше ця книжка вийшла у французькому видавництві H?lium 2011 року (нагороди: Coup de coeur Montreuil 2011, Prix soligatto 2012, Junior Design Awards 2013).

Минулого року права придбало й польське видавництво Dwie Siostry. Ілюстратори й конструктори цієї книжки – французький творчий дует Анаук Бойзоберт, Луї Ріґо (Anouck Boisrobert та Louis Rigaud), що разом створили чимало інших книжок у поп-ап форматі, зокрема “В океані”, “Місто”. en couple Vx en velinBD_jpg_850x700_q75

 

Радимо надихнутися на сайтах ілюстраторів – Анаука й Ріґо, адже напрямок поп-ап книг в Україні мало розвинений.

Світлини з офіційних сайтів ілюстраторів

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

code

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe