Читомо > Book Art > Промовка про вовка

Book Art

Промовка про вовка

25.07.2013 1 Автор:

Сьогодні пропонуємо вашій увазі свіжу дитячу книжку «Вовк та Вочиця» з ілюстраціями випускниці НАОМА Поліни Дорошенко. Ці ілюстрації ви вже могли частково бачити в огляді Вікторії Черняхівської. А дехто і наживо – безпосередньо під час захисту дипломних робіт майстерні книжкової графіки. Тепер у нас з вами є можливість порозглядати ще й авторський макет цього видання.

Відомо, що казки про тварин посідають неабияке місце в епосі всіх народів світу, їх навіть виділяють в окремий жанр – «звіриний епос». Образ вовка посідав помітне місце у міфологічних віруваннях стародавніх слов’ян та був надзвичайно поширений у казках та повір’ях.

Вовк та Вовчиця

Вовк та Вовчиця

Проте найповнішу художню розробку в українському «звіриному епосі» дістала тема «Голодний вовк». Цікаво, що вовк майже завжди зображуєтеся як нерозумний, зажерливий хижак-невдаха. Його неодноразово обманює і лисиця, і собака, і баран, і гуси, і звичайно, людина. Часто потерпає він і від своїх же «родичів» — інших вовків.

Вовк та Вовчиця

Вовк та Вовчиця

Казка «Вовк та Вочиця» розповідає, як вовк стає жервою жіночих хитрощів, його обманює вовчиця. Йдеться в казці про те, як вовк із вовчицею посперечалися, хто з них невидимий для людей, а кого всі бачать. Вовчиці, не зважаючи на всю силу та могутність вовка, таки вдалося його ввести в оману та переконати в тому, що люди помічають його, навіть коли він ховається в кущах.

Вовк та Вовчиця

vovk_ta_vovchycia9

В книжці є розворот зі схемою села, на якій можна простежувати погляди усіх його мешканців, і дізнатись, хто кого бачить насправді.

Вовк та Вовчиця

Ще одним сюрпризом є вставка з рухомими сторінками, де можна граючись, підбирати вбрання для кожного персонажа на свій смак. На звороті кожної такої сторіночки авторка розмістила невеличкий, але приємний бонус – народне прислів’я про вовка. А вовк в українському епосі проявляє зовсім різні риси характеру: буває ї сумним, і кмітливим, і довірливим, а подекуди ще й годованим.

Вовк та Вовчиця

В ілюстраціях Поліни Дорошенко вовк ще й надзвичайно симпатичний.

 

 

Олена Мишанська

 

 

 

 

 

 

 

 

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Комментарі читачів:

  1. 20.08.2013 в 4:18 pm

    за стилем схоже на книги Квети Паковської. Але, гарно у будь-якому випадку.

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe