Щороку 1 лютого проходить Hourly Comic Day, під час якого впродовж дня учасники дійства повинні намалювати один короткий комікс щогодини відтоді, як вони прокинулись зранку. Для цієї події є спеціальний хештеґ #hourlycomicday, а у таких мережах, як Twitter і Tumblr є сторінки, за якими можна слідкувати і постити власні роботи. А цьогоріч ілюстратор Ден Беррі (Dan Berry) навіть написав поради для написання щогодинних коміксів — Hourly Comics Advice. Читомо дізналося, як святкували цей день ілюстратори.
З 21 грудня 2005 року Джон Кемпбелл (John Campbell), який створив у 2007 році вебкомікс «Pictures for Sad Children», вів щоденник, в якому малював комікси за кожну годину, від 6:40 ранку до 9:20 вечора. Ці початкові комікси складалися лише з постаті, що говорила. 28 грудня він намалював ще один пробний комікс, а вже 1 січня 2006 року запустив HourlyComic.com. На своїй сторінці у LiveJournal того ж дня Кемпбелл зазначив, що і два інших користувачі ЖЖ (himynameis jamie та Tundra Boy) також спробували намалювати власні «hourlies» комікси.
1 лютого 2006 року сайт Ten Cent Ticker Forum запустив розділ під назвою Hourly Comic Day 2006, заохочуючи інших художників, аби й ті робили власні комікси у той же день. Деякі юзери повикладали свої погодинні комікси на форум набагато пізніше, але більшість художників зробило це саме 1 лютого. Згодом багато художників стало публікувати схожі комікси на персональних блогах, акаунтах на deviantArt чи Flickr. До речі, й зараз на сайті Ten Cent Ticker Forum можна знайти усі «hourlies» комікси за майже 10 років.
У 2007 і 2008 роках Кемпбелл продовжував робити свої погодинні комікси протягом січня місяця, запрошуючи інших артистів, аби й вони робили погодинні комікси, щоб викласти їх 1 лютого. У 2008 році до Кемпбелла приєдналися інші вебкоміксисти і художники графічних новел, такі як Раян Естрада (Ryan Estrada), Кейт Бітон (Kate Beaton) і Джесс Фінк (Jess Fink). Того ж року Кемпбелл почав продавати свої погодинні комікси на eBay.
Обговорення і оприлюднення Hourly Comic Day коміксів залишалося лише у колах митців та на їхніх персональних блогах, сайтах соціальних мереж або HourlyComics.com аж до 2011 року, поки погодинний комікс Ентоні «Nedroid» Кларка (Anthony «Nedroid» Clark) не був представлений на Comics Alliance.
У 2012 році кілька вебкоміксових художників виклали погодинні комікси на своїх сайтах 1 лютого, разом із «Someday I Won’t Suck», «Burn the Internet», «Kafka’s Koffee» і «Hejibits». Другого лютого 2012 року сайтом The Mary Sue був складений «editor’s choice list» із найкращими погодинними коміксами.
Але ця епопея почалася ще влітку 1990 року, коли карикатурист Скотт МакКлауд (Scott McCloud) і художник коміксів Стівен Р. Біссетте (Stephen R. Bissette) кинули виклик один одному створити комікс на 24 сторінки, від початку до кінця, за 24 години.
Потім, протягом багатьох років, числення кількість художників і авторів, включаючи Ніла Геймана (Neil Gaiman), Кевіна Істмана (Kevin Eastman), Дейва Сіма (Dave Sim), Ріка Веітча (Rick Veitch), Еріка Ларсена (Erik Larsen) і Кріса Еліопулоса (Chris Eliopoulos) створили свої власні 24-годинні комікси. Але вони не були відкриті для публіки, доки американський письменник Нат Гертлер (Nat Gertler) не запустив 24-Hour Comic Book Day 24 квітня 2004 року. У 2005 році до заходу долучилося 800 учасників.
24-Hour Comic Book Day — щорічне міжнародне свято створення коміксів. У цей день творчі люди беруть 24-годинний комікс челендж: створюють комікс-історію на 24 сторінки протягом 24 годин поспіль. Багато учасників викладають свої роботи на офіційних сайтах події, або у книжкових магазинах, бібліотеках чи школах. Ця подія відбувається щорічно, починаючи з 2004 року. Тисячі людей з усіх континентів, майстри та аматори творять десятки тисяч сторінок оригінальних коміксів.
На сайті 24-Hour Comic Book Day можна прослідкувати історію цього свята, аж від 2008 року. А також можна слідкувати за їх сторінкою у Twitter.
Отже, існує два свята: Hourly Comic Day, коли коміксисти малюють свої погодинні комікси 1 лютого і 24-Hour Comic Book Day, коли коміксисти теж малюють свої погодинні комікси, а відбувається це дійство у жовтні.
Микола Леонович,
книжковий дизайнер, ілюстратор:
«Hourly Comic Day — це окремий квест — крім життя в його триванні, знайти ще додатковий час, щоб наживо його замалювати. Було цікаво спостерігати, як не збігається з годинником життєвий графік.
Зі своїх улюблених ілюстраторів, які беруть участь у Hourly Comic Day, мабуть, найпершою назву Фейс Ерін Гікс. Перший кадр її комікса дуже багатьом нагадав власні враження від зустрічі з соцмережами. Фейс Ерін Гікс — неабияка коміксиcтка, лавреатка премії Айзнера: «She won an Eisner Award in 2014 for The Adventures of Superhero Girl». У неї класний блог на Тамблері.
Репостами принесло Joe Decie. Не підписаний на нього, але його комікси зачепили щирістю. Теж захотілося обійняти когось.
Із тих ілюстраторів, які недавно малювали «hourlies» комікси, я би дуже радив звернути увагу на Тіллі Вальден. Нині досить часто про неї пишуть, на американській комікс-сцені це зірка, що сходить, але вже досить яскраво сяє.
Ще — Дастін Харбін, який викладає свої роботи на сайті «Комікс-щоденник», і «довикладався» до публікації у видавництві Koyama-press.
Ну, і насамкінець люди, які користуються тегом, залишаючись собою, — іронічна, розумна, і дуже кумедна Гемма Коррел.
І концептуальний комікс Алекса Норріса, у нього дуже короткі стріпи.
Найактивніші у Hourly Comic Day мережі, куди ілюстратори викладають свої — це Twitter і Tumblr. Я й сам учора намагався малювати (закінчив десь о 22 з копійками) і постив то на власній сторінці у Twitter — grafemo. Скажу, що взяти участь у такому марафоні було дуже цікаво, але не має часу слідкувати за чиїмись намальовками, бо треба малювати своє. Зібрати окрему сторінку на кожну годину у мене не вийшло, але наступного року малюватиму обов’язково.»
Приклад сторінки з учорашнього погодинного коміксу:
Автор коміксу «Патріот» Вадим Назаров також долучився до Hourly Comic Day
Faith Erin Hicks
Starting up my #hourlycomicday pic.twitter.com/vwrWKmFVAn
— Faith Erin Hicks (@FaithErinHicks) 1 лютого 2017 р.
Joe Decie
Shouty daddy, he’s no fun. #hourlycomicday pic.twitter.com/CujY3rDVlw
— Joe Decie (@joedecie) 1 лютого 2017 р.
Гемма Коррел
#hourlycomicday pic.twitter.com/q56EXhDUqt — Gemma Correll (@gemmacorrell) 1 лютого 2017 р.
Чільне зображення invisiblepaperclip.com
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook