На фестивалі каліграфії і типографії «Рутенія» в Інституті декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука відбулося чимало майстер-класів. Серед них – базова китайська каліграфія. Зустріч із викладачкою Чи Шаотін тривала півтори години. Виявилося, що за цей час можна викласти лише маленьку частинку вміння писати ієрогліфи. Справжнього ж мистецтва каліграфії можна і варто вчитись усе життя.
Намагалися писати красиво не лише художники або знавці Сходу, а й звичайні хлопці та дівчата, для яких набір базових елементів був справжньою морокою. Для декого він так і лишився неосяжним.
Для того, щоби досягти бажаного результату у вигляді ієрогліфа «мистецтво» («шу»), кожен учасник мав спочатку навчитися писати його елементи по черзі. Їх усього лише п’ять, але це не набагато полегшує завдання. Починати потрібно з горизонтальної лінії, вона ж ієрогліф “один”. Якщо перекреслити її вертикально, вийде “десять”. Ще два змахи пензля – “дерево”. Одна крапка згори – “мистецтво”.
Фото: Женя Перуцька
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
ага, бачила цю дівчину на Рутенії
так і знала, що вона непроста собі дівчина ггггг)))
і що, вийшло у когось по-людиськи написати? бо мені все гарне таке, але ж може воно насправді не так(
ще й як вийшло, але не в мене)))
…що, дівчата, китайосились злегка? =)