10 травня у Німеччині відзначають День Книги. Це зараз. А от 10 травня 1933 року святкували День багаття. Загалом, об’єктом та винуватцем як сьогодні, так і 80 років тому, були книжки, щоправда, у гітлерівській Німеччині цього дня їх спалювали. Тільки у Берліні на «аутодафе» засудили 20 тисяч непотрібних нацистському режиму книг – у багаття на площі Бебельплатц полетіли видання Альберта Ейнштейна, Карла Маркса, Томаса Манна, Стефана Цвейга, Зігмунда Фрейда. Дуже хороші видання, було, палили.
А от Оскар Марія Граф, відомий німецький письменник, не знайшов свого прізвища у списку спалюваних книг. Проте він зовсім не радів: «Я все життя намагався писати правду!» — звертався він до влади. «Чому ж ви не спалюєте і мої книги? Невже я погано писав?»
.
.
Сьогодні на тій самій площі Бебельплатц ізраїльський архітектор Міха Ульман створив пам’ятник «Бібліотека, що потонула» («Versunkene Bibliothek»): у центрі майдану, а точніше, під ним, знаходиться біла кімната з порожніми книжковими полицями. Приміщення освітлене, з-під скла постійно випромінюється бліде сяйво.
.
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
бебельплатц = бібіко(і?)вський бульвар Х) пхагага)
крутий памъятник, уміють, шельми! треба буде колись, якщо виберуся, знайти)