“Діти ’89-го” – конкурс есеїв для покоління вільних людей, для тих, хто відсвяткував чи ще відсвяткує у 2009 році своє 20-річчя. Європейський банк реконструкції та розвитку вкупі з британською газетою Financial Times та UniCredit Group ініціювали це творче змагання на честь відзначення дня падіння Залізної Завіси. Від учасників організатори очікують нових поглядів, ідей якими живе офіційно “вільне” покоління у постсоціалістичний час, думок про своє сьогодення та майбутнє.
Есеїсти матимуть у розпорядженні 1500 знаків та ще кілька місяців до 31 грудня на подання своєї роботи до розгляду членами жюрі. Головувати над експертами запрошений український письмнник та журналіст Андрій Курков:
“Я хочу побачити доказ різниці поколінь – мого покоління і покоління, народженого у 89-му”
За його словами, есеї мають захопити майбутнім. Майбутнім їхніх авторів (які за сумісництвом є авторами і 20 років власного життя “поза цензурою”). А от ще один із членів жюрі, оглядач FT Квентін Піл наводить більш суб’єктивний критерій – есе переможця має по-справжньому розбудити його за сніданком.
Ті есеї, що відповідатимуть таким суворим вимогам, будуть опубліковані, переможці отримуать грошові винагороди, а якщо пощастить – тиждень стажування у редакції FT.
Російський журналіст Олександр Смотров прокоментував конкурс наступним чином:
“…я трохи заздрю 20-річним, адже вони мають можливість так широко заявити про себе та відкрити двері для подальших звершень. Головне – щоби спокійне постсоціалістичне життя не відбило у них такого бажання”.
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
варто спробувати, я думаю! 🙂
вітаю, дєвачькі! я вами пишаюся
від кого-від кого, а від вас прємно це чутииии
Всьо раді світлої мети, як мені нещодавно сказали мої одногрупники. мали на меті комунізм чи шо.
але вони помилились — все набагато складніше)