Ми продовжуємо вас знайомити із цікавими ілюстраторськими проектами. Наступна наша героїня – Дарія Бабченко та її ілюстрації до книжки «Війна між псом та вовком» Івана Франка.
Про ілюстрації
«Війна між псом та вовком» Івана Франка – це перша книжка, яку я проілюструвала. Тоді я ще була студенткою НАОМА. Для роботи можна було обрати будь-яку тему. Я шукала саме дитячу казку. Твір Івана Франка виділився для мене виразними образами, динамікою сюжету та народним настроєм. Захотілося зробити сучасну візуальну версію твору, апґрейд класичної казки.
Ілюстрації виконані у техніці колаж. Я використовувала гофрований картон, джинс, шкіра, тканини.
Колаж завжди дає більше свободи та можливість погратися з фактурами, текстурами, кольором, композицією.
Я сенсорик, і мені дуже приємне відчуття, коли хочеться доторкнутися до ілюстрації. Думаю, так само й дітям. Для мене важливо, щоб ілюстрації привертали увагу дітей і їм хотілося потримати книжку в руках.
Думаю, мій колаж вдало перегукується з народним настроєм казки і додає їй камерності.
Переді мною стояло завдання знайти справжню, читабельну, характерну саме для цієї казки художню мову (стилістику, техніку). З ідеєю та розкадруваннями все склалося досить швидко. Щодо стилістики, було багато різних пошуків, поки я не зупинилася на варіанті, який ви зараз бачите.
Під час роботи я зрозуміла, що якщо ти хочеш зробити гарний проект, то не має бути ніяких компромісів зі собою, навіть, якщо не вистачає часу чи є якісь складнощі.
Про впливи
Важко сформулювати, які мистецькі підходи мені близькі, тому що переважно усе відбувається на інтуїтивному рівні. Для мене важливим, а іноді й відправним пунктом є колір, фактура, асоціативні до проекту, а також ідея та цілісність проекту.
Колись мені подобався імпресіонізм, потім – експресіонізм, далі – фовізм, ще пізіше – авангардизм. Змінюємося ми – змінюються наші смаки. Я люблю експериментувати з техніками. Може, ця фраза й надто розповсюджена, але так і є. До кожного проекту я шукаю свій підхід.
Про ілюстраторку
Народилася в місті Місхор, біля Чорного моря, в Криму. Закінчила Київську Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури. За фахом – художник-графік із художнього оформлення книги.
Оформила поетичну збірку Павла Коробчука «Хвоя» (ВСЛ). Співпрацюю з Gruener Grashalm e.V. Також виконувала роботу для українського бренду doob.vosk, ілюструвала дитячий журнал «Кузнечик».
Учасниця міжнародних та українських виставок (Pictoric, IMAGO, COW International Design Festival та ін.).
Зараз у планах – створення дитячої книжки-картинки. Наразі перебуваю у пошуку тексту, який би мене зачепив.
Також читайте про графічні «Сезони сн(л)ів» Софії Філіпчук, акварельний «Вітер у вербах» Оксани Булькевич та читачів у літерах Наталі Левицької.
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook