Читомо > Book Art > Exquisite book, книга художників

Book Art

Exquisite book, книга художників

01.10.2010 3 Автор:

Коли улюблена справа справді приносить задоволення, у неї можна навіть пограти. Цим шляхом пішли американські видавці та художники, створюючи Exquisite book (тобто «Вишукану книгу») – проект книжки за мотивами сюрреалістичної гри «Вишуканий труп». Незнайомою для багатьох може виявитись хіба лише назва, а от спільна творчість у формі домальовування / дописування композиційних частин почерзі_і_наосліп має бути знайома ще з дитинства. Певне, гралися всі.

Створити книгу із купи картинок взялася ньюйорксько-чиказька студія дизайну ALSO та видавництва Chronical Books, що і представило Exquisite book уже у вересні цього року. Ініціатором проекту стала цілком можливо, що відома для вас Джулія Ротман (Julia Rothman) – ілюстратор та дизайнер, автор блогу Book By Its Cover. Із усім колективом, включно із сотнею митців, можна ознайомитись тут:  http://exquisitebook.com.

Exquisite book представляє собою дещо змінену версію згаданого вище гри-дозвілля – у вишуканість тут бавляться більше ста сучасних художників, ілюстраторів та дизайнерів. Для участі вони були розділені на десять груп по десять художиків, кожен з яких мав створити одну сторінку для видання. Першому художнику для старту надавався лише заголовок розділу, а кожен наступний учасник міг побачити також і готову сторінку, що передуватиме його роботі. Ось і всі орієнтири.

4 сторінки виконання  Майка Перрі, Каміли Енгман, Lab Partners та Ніка Девара

Окрім продовження історії, вигаданої та намальованої попереднім автором, художник мав дотримуватись правила горизонталей, що мало втримати усі сторінки у канві горизонтальних ліній, створених попереднім учасником, і продовжити ці самі лінії горизонту – зліва направо. Інші обмеження були відсутні, хоча, здається, художникам заради повноцінного продовження доводилось вдаватися хоча б до мінімального цитування передніх сторінок:

Для роботи над одною сторінкою кожен отримав по два тижні, а щоби процес не затягнувся роки на чотири, то й працювали гурпи синхронно, розвиваючи власні сюжетні лінії за розділами: загалом вклалися у 5 місяців.

Зрештою у книжці об’єдналися десять розділів, кожен з яких розкладався гармонікою і містив по 10 авторських сторінок. Утримати в собі роботи сотні рук були покликані титули із назвами розділів. Слава Богу, стилістично подібні та іменовані: «У лісах», «У горах», «У хмарах» тощо. Оце майже увесь текст книжки. Окрім передмови, яку, до речі, написав Дейв Еджерс (Dave Eggers), засновник американського видавництва «McSweeney’s» та автор казки «Там, де живуть чудовиська» (Where the Wild Thins Are).

А також – окрім біографічних сторінок.  Ось, наприклад, розворот R-S:

Об’єднавчими елементами картинок, як бачите, вирішено було зробити букви. Але – теж мальовані. ALSO не приховують, що такі самі букви може створити будь-хто у ґуґлівському Sketch Up, який можна завантажити безкоштовно.

Щоправда, далі все відмалювали вручну:

Чи вдалося створити у книжці цілісність – сказати складно. Можливо, це зможе перевірити той, хто вирішить витратити на Exquisite book близько 20 доларів і придбати її на Амазоні.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Комментарі читачів:

  1. 01.10.2010 в 3:02 pm

    здається, книжка не цілісна, але це заважає їй бути приємно-красивою.

  2. перуцька
    02.10.2010 в 9:53 pm

    бльо, я спочатк злякалася, що хтось ще почав олівці розписувати))

  3. 02.10.2010 в 10:40 pm

    у мене цілий день із Женькиними олівцями асоціюється.

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe