Читомо > Новинки до Форуму видавців 2015 > Нон-фікшн > Іловайськ. Євген Положій

Нон-фікшн

Іловайськ. Євген Положій

07.09.2015 0 Автор:

Євген Положій. Іловайськ. Х. : Фоліо, 2015

Євген Положій (м. Суми), 47 років – журналіст і письменник, автор романів «Туркін», «Потяг», Мері та її аеропорт», «Туркін та ?», «Дядечко на ім’я Бог», «Вежі мовчання», «По той бік пагорбу», «Юрій Юрійович, улюбленець жінок», «Риб’ячі діти».

Україна, серпень 2014 року. Активні бойові дії української армії проти сепаратистів на сході країни. Здається, ще трохи – і українські військові візьмуть Донецьк у щільне кільце. Для цього потрібно захопити невеличке містечко Іловайськ, важливий транспортно-залізничний вузол на схід від Донецька. Штаб АТО направляє на штурм добровольчі батальйони, батальйони територіальної оборони і частини ЗСУ, всього близько 2000 військових. Але цих сил, очевидно, недостатньо для блокади і штурму…

З початку серпня українські військові блокують Іловайськ, а 18-19 серпня займають частину міста і ведуть нерівні бої з противником. 23-24 серпня у війну на території України вступає регулярна російська армія, яка масово перетинає кордон та створює так званий «Іловайський котел».

Після кількох діб блокади, начебто за домовленістю, 29 серпня для українських бійців звільняють так званий «коридор Путіна», або «зелений коридор», який насправді виявляється засідкою. Росіяни впритул розстріляли обидві українські колони. Така ж трагічна доля спіткала і ті армійські підрозділи, що поспішали на допомогу… «Іловайський котел» став найбільшою поразкою української армії в 2014 році в ході війни на сході.

«Іловайськ» – книга про мужність і боягузтво, про подвиги та зраду, про неймовірний героїзм і людяність українських солдат і офіцерів. Це книга про війну, яка, як відомо, нікого ще не зробила краще, натомість, серед крові, вогню та заліза люди залишаються людьми.

Автор почув історії близька сотні учасників Іловайської трагедії, роман побудований на реальних подіях. Тим не менше, просимо вважати всі збіги імен, прізвищ та позивних випадковими.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

code

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe