Стародавня столиця Японії Кіото надихала письменників протягом багатьох століть, а тепер японці для книголюбів придумали незвичну локацію — Book And Bed Kyoto. Звісно, для творців цієї дивовижі — книжкового хостела — це вже не вперше, адже у листопаді минулого року хостел подібного формату спочатку з’явився у східній столиці — Токіо, і відразу підкорив серця туристів.
Спати в Токіо
Розроблений Макото Таніджірі та Аі Йошідою із Suppose Design Office, що розташовується у Хірошімі, хостел Book And Bed — стильна альтернатива звичайним хостелам та капсульним готелям. Він нагадує модну книгарню з безліччю книжкових полиць в одному кінці кімнати і з м’якими диванчиками в іншому.
Book And Bed Tokyo розташований недалеко від станції Ікебукуро (Ikebukuro eki / ???) на 7-му поверсі будівлі з великою кількістю японських барів (izakaya / ???) та ресторанів. Гостям хостела не доведеться багато думати щодо перекусу, адже на 6-му поверсі цієї ж будівлі знаходиться якініку (yakiniku / ??) ресторан, де можна поживитись м’ясом на грилі, а на 8-му поверсі знаходиться китайський ресторан. За п’ять хвилин ходьби від хостела можна знайти багато магазинчиків, аптеку Мацумото Кійоші і центр обміну іноземної валюти.
У токійському книжковому хостелі є 30 спальних місць: 12 книжкових полиць і 18 капсульних спальних відсіків. Відсік «Standard Bookshelf Bunks» розміром 120х200 см, а «Compact Bookshelf Bunks» становить 80х200 см. Ціна за ніч може коливатися від 3,800 до 6000 єн ($ 32—50), залежно від розміру приміщення.
Спальні місця обладнані персональними лампами та розетками. На спільній кухні доступні мікрохвильовка, тостер, електрочайник і кавоварка. Чашка кави коштує 150 єн (? 35 грн). Комендантської години немає, тому ви можете вийти і повернутися будь-коли, що дозволяє досліджувати місто і в нічний час.
Тут ви можете читати до знемоги, заснути ZZZ, а прокинувшись вранці, знову взятися до читання. Адже в хостелі є книги японською і англійською мовами. Наприклад, англійською «Doraemon» (довготривала серія популярної японської манґи), або ж двомовна книга про рамен (японський суп із локшиною) ресторани, обрана одним американцем, чи книга «Where’s Wally?».
Ті ж книголюби, хто шукає японську літературу, можуть знайти її в англійському перекладі (роман «Серце» Нацуме Сосекі, збірку есеїв буддійського ченця Йошіди Кенко XIV ст. «Записки від нудьги», книжку про сучасну націю «Цукіджі: рибний ринок у центрі світу» Теодора Бестора, дослідника японської культури з Гарварду, манґа-серія відомого аніме «Акіра» чи книги відомого японського письменника Харукі Муракамі).
Вибирає книжки для хостела Shibuya Publishing & Booksellers. Ця книгарня/видавництво/дослідницький центр була відкрита у Токіо ще на початку 2008 року.
70% гостей, які залишаються в Book And Bed Tokyo приїжджають із різних країн, таких як Тайвань і Гонконг, навіть з Європи і Південної Африки, але частина гостей — самі японці, які живуть у Токіо. Співробітники, що працюють тут, усі певний час жили закордоном, також тут є міжнародний персонал із Китаю чи Бангладеш. Усі співробітники добре обізнані, аби відповісти на будь-які питання гостей.
Зарезервувати місце завжди можна через сайт, та оскільки цей креативний хостел є досить популярним, бажано резервувати за два місяці до приїзду.
Читайте також: Незвичайна дитяча книгарня у Піднебесній
Дрімати в Кіото
Хостел в Кіото розташований на 9-му поверсі багатоповерхівки у відомому районі Гіон (Gion / ??). Усього за декілька кроків від станції Каварамачі (Kawaramachi eki / ????), Book & Bed забезпечує зручний доступ до багатьох визначних пам’яток Кіото, як, наприклад, синтоїстський храм Ясака (Yasaka-jinja / ????), або «Храм Восьми Пагорбів» і храм Нандзенджі (Nanzen-ji / ???), головний храм буддійської школи Рінзай Нанзенджі й один із найважливіших храмів дзен в Японії.
Спати гостям в такому хостелі пропонують не у звичайних кімнатах і на звичайних ліжках, а на відсіках, вбудованих прямо на книжкових полицях, що повністю заставлені різноманітним чтивом.
Кожен відсік обладнаний освітленням (лампою), розеткою й вішаками, а багаж можна заховати у спеціальному місці під ліжком. Замість кімнатних дверей від загального простору їх відділяють щільні фіранки. У хостелі є полички як для одного, так і двох постояльців.
Загальною вітальнею, душовими та ванними кімнатами гості можуть користуватися будь-коли. Як і безкоштовним Wi-Fi. Рушники, мило, шампуні, кондиціонери, зубні щітки і зубна паста не надаються, але їх можна взяти одним пакунком за додаткову оплату — 540 єн (? 125 грн).
Як і в токійському книжковому хостелі, гості будуть забезпечені стильним одягом марки NOWHAW, щоб носити його під час перебування там. Але доступна така розкіш лише у 8-й, 18-й і 28-й дні кожного місяця.
Загалом у хостелі є вісімнадцять «Standard Bookshelf Bunks», розміром 220х110 см, що коштують 5300 єн за ніч (? 1210 грн) і одна «Compact Bookshelf Bunks», розміром 220х90 см, що коштує 4800 єн за ніч (? 1095 грн). І ще одна компактна книжкова полиця з тими ж розмірами, що називається «River View Compact» завдяки своїй близькій відстані до вікна, ціною 5300 ієн за ніч. Тож щоб залишитися на нічліг в бібліотеці-хостелі, доведеться викласти з гаманця приблизно 40 доларів.
І якщо у Book And Bed Tokyo можна було би і поспати, бо тут нараховувалось всього 1700 книг, кількість яких мала збільшитись до 3000, то в кіотському книжковому хостелі — більше 5000 видань. Половину цих книжок відібрала популярна місцева книгарня. Виспатись не вдасться, а от подрімати можливо. Вибагливий читач точно зможе знайти собі щось до душі, проте, лише англійською чи японською мовами.
Що унікально для книжкового хостела в Кіото, так це бар «Book and Bed and Beer», де можна знайти найкращі сорти місцевого пива.
Час заїзду-поселення до хостелу — з 4 дня до 10 вечора, а виселитись вам потрібно буде до 11 години наступного дня. Якщо ж відвідувачі не мають змоги лишитися в хостелі на ніч чи на кілька днів, але їм цікаво, як виглядає цей книжковий рай, вони мають можливість зупинятися у загальних залах для тихого читання у денний час, сплачуючи всього 540 єн за годину, або 1600 єн за необмежений період у денний робочий час.
До речі, цей район міста Кіото — Гіон, з’явився ще у Середньовіччі для задоволення потреб паломників до святилища Ясака. Однак зараз Гіон — найвідоміший район проживання та роботи гейш (geisha / ??).
У Гіоні розташовані два ханамачі (hanamachi / ??, «місто квітів») — райони проживання та роботи гейш: Гіон-кобу (Gion-kobu / ????) і Гіон-хіґаші (Goin-higashi / ???). У кожному ханамачі зазвичай розташовуються окія (okiya / ??) — будинки гейш, чяя або о-чяя (chaya – ochaya / ???) — чайні будинки і кабурендзо (kaburenjo / ????) — музичні театри з кімнатами, в яких можуть проводитися заняття; а також реєстраційні офіси, що займаються бухгалтерією та іншими організаційними питаннями, а також регулюють спільноти гейш.
Частина району навіть оголошена національним надбанням, і нещодавно в Кіото закінчилася розробка плану з відновлення традиційного вигляду Гіону. Згідно з планом, все, що не відповідає традиційній атмосфері, буде поміщено під землю, для збереження древньої краси району.
Читайте також: Від найстарішої книгарні Європи до квартири Мілоша
Адреса:
Nakanocho-Nishiiru Higashiyama-ku Kyoto, Japan 605-0075.
1-17-7, Lumiere buillding 7th floor,
Nishi Ikebukuro, Toshima-ku Tokyo, Japan 171-0021.
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook