Читомо > Місця > Автентика Acqua Alta: книги у гондолі й ваннах

Місця

Автентика Acqua Alta: книги у гондолі й ваннах

19.06.2014 0 Автор:

Венеція, Італія

Годин роботи (пн.-пт.): 9:30-19:30

Sestiere Castello, 5176/B 30122 Venezia

+39 041 296 0841

Якщо ви лише мріяти могли про книгарню, за дверима якої — венеціанський канал, довкола мостяться домашні коти, а купа книг лежить у ваннах, каноє та навіть гондолі (які просто-напросто врятують книги від псування у разі підняття рівня води), то роки задування всіх свічок на іменинному торті одним махом не пройшли дарма — мрії збуваються! Читомо розпочинає огляд незвичайних книгарень світу.

Назва дослівно перекладається як «висока вода», адже трапляється, що рівень води може піднятись і затопити підлогу в магазині. Однак, власник незвичного місця знайшов і позитивної сторони дислокації — у разі пожежі вказівник на стіні радить стрибати у канал, який омиває східці закладу.

book_gondola_4

73-річний Луїджі Фріццо встиг попрацювати матросом (провівши у кругосвітніх плаваннях чотири роки), офіціантом, коком, лісником, круп’є, а 10 років тому зробив зі складу книгарню, що увійшла в десятку найгарніших за версією BBC. Зараз у Венеції у його власності ще три книгарні.

Як тільки місцеві служби надзвичайних ситуацій б’ють на сполох — товар переміщують у вищу, надійнішу місцину.  Та все ж унаслідок повені 2008-2009 довелось викинути чимало книг, а врятованими старими енциклопедіями виклали сходи в невеличкому внутрішньому дворику, піднявшись якими можна помилуватись місцевими краєвидами.

Приблизно половина клієнтів — іноземці, але заклад часто навідують італійці. Любителі романтики можуть посидіти на  дивані з видом на венеціанські води.

book_gondola_1

«Головна героїня» книгарні — справжня одинадцятиметрова гондола, вщент наповнена книгами, яку власник встановив уже за рік після відкриття закладу.

У книгарні можна знайти нові (їх більше) та вже «поношені життям» видання багатьма мовами (найбільше — англійською). Книги розбиті за тематикою, більшість із них — про Венецію, а ще комічна, езотерична, еротична, класична, арт-література, рідкісні екземпляри з 18-19 століття.

book_gondola_3

Атмосферу створюють ще й численні картини, статуетки, весла, морські атрибути. Купити там можна і різноманітну сувенірну продукцію, є спеціальна бочка з недорогими раритетними картами, листівками, маленькими поетичними збірками.

Свіmлини з сайту Cookiesound

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

code

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe