Читомо > Фетиш > Книжка про реінкарнацію книжкового шмаття

Фетиш

Книжка про реінкарнацію книжкового шмаття

04.05.2010 2 Автор:

Знайомтесь, Джейсон Томпсон – американський творець вигадливих паперових чудес із старого книжкового шмаття. Окрім того, він є арт-директором власної мистецької студії, а у вільний від паперової творчості час він саме пише книги, таким чином відновлюючи рівновагу і підтримуючи кругообіг видань у природі.

А почалося все дуже романтично: на 23-тій день народження подруга Джейсона подарувала йому книжку, яку самостійно оздобила палітуркою і навіть зробила паперові аркуші для неї. З того часу триває захоплення Джейсона рукотворними книгами …ну, і дівчиною теж – вона стала його дружиною.

Свою студію саморобних книжок Джейсон заснував 1991 року. Тепер його різноманітні креативно оформлені фотоальбоми, журнали, гостьові книгжки та дитячі альбоми можна придбати в американських крамничках подарунків, галереях, фотостудіях та на веб-сайті компанії «Rag and Bone Bindery». На цьому ж сайті Джейсон має блог, де публікує й свій творчий паперовий доробок.

Презентація останньої його книги з назвою «Playing with Books – Upcycling, Deconstructing, and Reimagining the Book» відбувся в квітні цього року. Видання присвячене різноманітним реінкарнаціям старих книжок і містить покрокові інструкції про те, як зробити дизайнерські обкладинки із пошарпаних видань, яким вже, здавалося б, місце в макулатурних сховищах; схеми орігамі з книжкових сторінок та кумедних паперових тваринок із натяком на мистецьку символічність; приклади застосування деревини, текстилю, декоративних елементів в оздобленні книжки. Проте лишається простір для експериментів та задоволення від творчого процесу.

.

10

.

Деконструкція звичної форми кодексу та перетворення на мистецькі об’єкти – все подано легко та доступно для читачів різного віку, а для діточок ще й простіші варіанти у формі гри.

.

8b-book-2

.

А от, кілька ілюстрацій із книжки мають не просто переконати вас у її цікавості, але й заохотити до книжкової творчості:

.

3Fun-with-books-2_edited-1

.

6b-book-3

.

7Bindery-02

.

4Bindery-05

.

5Bindery-04

.

9Bindery-01

.

3Playing-with-books3

.

Підготувала Настя Денисенко

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Комментарі читачів:

  1. Ганна
    05.05.2010 в 12:06 pm

    Дивовироби! Вражена! Аж самій хочеться щось творити! От якби тільки ще інструкцію з виготовлення)) Квіточка з нотного паперу – вдале поєднання з присмаком романтики…

  2. Наталка
    05.05.2010 в 12:12 pm

    Вах! Оце гарно!

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe