Читомо > Календар подiй > «Зимові забави Азбукового Королівства» запрошують на фестиваль дитячої книги

Календар подiй

«Зимові забави Азбукового Королівства» запрошують на фестиваль дитячої книги

16-12-2017 | 15:00
м. Київ, Музей книги і друкарства, вул. Лаврська, 9, корп. 9

з 14-го до 16-го грудня 2017 р. фестиваль української дитячої книги «Зимові забави Азбукового Королівства» запрошує вас до свого казкового світу.

На вас чекають зустрічі з улюбленими дитячими письменниками та ілюстраторами, а також можливість долучитися до магії створення книги та мультиплікації. Цього року зимовий фестиваль дитячої книги відкриє виставка «Слідами Енея», на якій вперше експонуватимуться покадрові замальовки на плівці до мультиплікаційної стрічки «Енеїда». Відкриття проходитиме за участю художника-постановника стрічки – Едуарда Кірича, початок 14 грудня о 15:00.

На майстер-класі з атрибуції стародруків «Таємниці давніх книжок» від Валентини Бочковської, директора Музею, ви матимете можливість зануритися в тексти книг, яким понад 300-400 років, відчути себе справжнім дослідником, доторкнутися до наших найдавніших книг, спробувати прочитати їх та відкрити їхні таємниці.

Майстер-клас «Скрипторій» познайомить з історією виникнення абетки, типами давнього письма, а також розповість про матеріали, за допомогою яких створювали рукописні книги.

У «Музейній папірні» ви ознайомитеся з історією виникнення паперу, з процесом його виготовлення і зможете зробити папір власними руками.

«Лаврська друкарня» подарує можливість відчути себе помічником першодрукаря, побачити, як друкували в давнину зі спеціальних друкарських форм на верстаті і зробити власний відбиток.

На майстер-класі «Мармурування» ви зможете осягнути секрети одного з давніх способів декоративного оздоблення книжкової оправи і створите власну.

В «Інтролігаторській майстерні» ви дізнаєтеся про особливості виготовлення окладів та оправ до видань і зможете власноруч створити власну.

Майстер-клас «Акварельні хмаринки» або вільне малювання для дітей та дорослих занурить у процес вільного малювання аквареллю.

На майстер класі «Граттаж» (воскографія) ви познайомитеся зі способом створення ілюстрації, який застосовували графіки на початку ХХ ст., розширите власне уявлення про створення ілюстрації, адже малюнок можна створити не тільки фарбами, кольоровими олівцями, вугіллям та тим, що, власне, малює.

Для шукачів таємничих скарбів та пригод ми підготували низку цікавих ігор та квестів: 3 квести для справжніх книголюбів «У пошуках музейних скарбів» (від 5 до 9 років; від 9 до 12 років; від 12 років); гра «Розпізнай герби друкарів України», який дасть можливість не тільки відчути себе дослідником-геральдистом, але й ознайомитися з короткою історією власників гербів, друкарень та видань, здійснених у них); гра «Добери назву професії творців старовинної книги» – загадка, відгадуючи яку Ви дізнаєтеся про процес створення стародруків багато несподіваного і цікавого; гра «Меморі» – хороший спосіб перевірити власну пам’ять та потренувати її.

Програма фестивалю

«Зимові забави Азбукового Королівства»

14 – 16 грудня 2017 р.

14 грудня  (четвер)

Зал 4 – 15:00 – 15:15 – Офіційне відкриття фестивалю

Зал 5 – 15:15 – 16:00 – Відкриття виставки покадрових замальовок Едуарда Кірича до мультфільму «Енеїда» (створений за мотивами однойменної поеми Івана Котляревського)

Едуард Ілліч Кірич (нар. 2 червня 1942, Омськ) — український художник-аніматор, сценарист, народний художник України, член Спілки художників України, член Спілки кінематографістів України, лауреат Державної премії України імені Тараса Шевченка

15 грудня  (пятниця)

Зал 1 – 10:00 – 11:00 – Майстер-клас з гончарства. Ліпимо з глини пташок-свищиків

Зал 1 – 11:00 – 12:00 – Презентація журналу «Диво деревце»

Зал 2 – 11:00 – 12:00 – Презентація журналу «Мамине сонечко»

Зал 2 – 11:00 – 12:00 – Майстер-клас «Скрипторій» від Галини Карпінчук. На майстер-класі Ви дізнаєтеся про історію виникнення абетки; про типи давнього письма – устав, півустав, скоропис; про матеріали, за допомогою яких створювали рукописні книги

Зал 2 – 12:00 – 13:00 –  Майстер-клас «Різдвяна зірка» від Ірини Босої. Під час заняття відвідувачі створять власну різдвяну прикрасу

Зал 4 – 12:00 – 13:00 – Зустріч з письменником Сашком Дерманським, автором книжок про Чудове Чудовисько та «Крамничка тітоньки Мальви». Він презентує нову книжку для дітей «Жменька тепла для мами» (Видавництво Старого Лева). Пан Сашко зачитає декілька історій про маленьку Владу та її подорож до Сніголісу та розповість, як з’явилася ця зимова історія.

Вкутане багатолітньою холоднечею місто вже давно не знало літа. Мерзенний пан Прищ, який захопив містян у крижаний полон, погрожує заморити холодом маму маленької Влади. Але ж як знешкодити джерело холоду, що тримає всіх на межі виживання, а найважливіше – де шукати джерело тепла? Щоб це з’ясувати, дівчинка вирушає до Сніголісу, де, кажуть, знайшли притулок відчайдухи, яких не лякає нелюдський мороз. Чи вдасться їй врятувати маму, а заразом і ціле місто від свавілля пана Прища? Чи зможе вона віднайти хоч жменьку тепла для любої матусі?

Зал 5 – 12:00 – 13:00 – Зустріч із письменницею, директором видавництва Nebo BookLab PublishingЮлією Лактіоновою та художницею Романою Рубан. Авторка розповість про створення книжок від ідеї до втілення та читання. Модератор – Центральна бібліотека ім. Т.Г. Шевченка для дітей м. Києва

Зал 2 – 13:00 – 14:00 – Майстер-клас з виготовлення листівки від художниці Олени Терехової

Зал 2 – 13:00 – 14:00 –  Майстер-клас «Музейна папірня» від Олени Павлюченко та Лариси Григорівни Коренди. На майстер-класі Ви дізнаєтесь про історію виникнення паперу, познайомитесь з процесом його виготовлення, і, звичайно, зможете зробити папір власними руками

Зал 4 – 13:00 – 14:00 – Презентація книжки «Вечорової пори» Марії Морозенко, видавництво «Свічадо», 2017 р.

Це видання допоможе батькам запровадити гарну традицію вечорового спілкування з дитиною перед тим, як укласти її спати. На початку коротенька молитва (інша на щодень), потім цікава і повчальна казка і, насамкінець, колискова допоможуть стишити денні емоції та створити затишну атмосферу теплої родинної розмови з Богом і з дитиною. Для дошкільнят і дітей молодшого шкільного віку.

Зал 5 – 13:00 – 14:00 – Подорож до «Міста Тіней» разом із письменницею Мією Марченко. Модератор – Центральна бібліотека ім. Т.Г. Шевченка для дітей м. Києва

Зал 2 – 14:00 – 15:00 – Майстер-клас «Граттаж» (воскографія) познайомить вас зі способом створення ілюстрації, який застосовували графіки на поч. ХХ ст. Майстер-клас розширить ваше уявлення про створення ілюстрації, адже малюнок можна створити не тільки фарбами, кольоровими олівцями, вугіллям та тим, що, власне, малює. Від фр. Gratter – шкребти, дряпати – це спосіб нанесення малюнка шляхом продряпування пером або гострим інструментом на папері чи картоні, попередньо оброблених спеціальною сумішшю барвника та воску.

Зал 2 – 14:00 – 15:30 – Майстер-клас з виготовлення квітки у техніці валяння від художниці Олени Терехової

Зал 4 – 14:00 – 15:30 – Зустріч з дитячою письменницею Галиною Малик та героями її книжок: вуйком Йоєм, дівчинкою Алею, яка подорожувала до країни Недоладії, хлопчиком Хронею, лицарем Горчиком, принцесою Мішеллю та багатьма іншими. Автографсесія.

Зал 2 – 15:00 – 16:00 – Майстер-клас «Мармурування» від Ірини Босої. Під час заняття відвідувачі познайомляться з давнім видом оздоблення обкладинки та зможуть виготовити власну.

Зал 5 – 15:00 – 16:00 – Презентація книжки «Короткий курс історії України» Олександра Палія, видавництво «А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га»

Зал 4 – 16:00 – 17:00 – Дитяча опера «Коза-дереза» від Дитячої музичної школи № 10 Печерського району м. Києва

Діючі персонажі: Коза-дереза – Вероніка Хорошилова, Лисичка – Кіра Гузєва, Рак – Вероніка Волинець, Ведмідь – Ольга Іванова, Вовчик – Андрій Забалуєв, Зайчик – Олександра Іванченко, Дід – Максим Матченко, Баба – Руслана Гопанчук, Концертмейстер – Лідія Водик, Викладачі – Алла Кучерук та Анастасія Філіпова.

Зал 5 – 16:00 – 17:00 – Презентація віммельбуху «Новорічні канікули» (видавництво «Каламар») та автограф-сесія авторки, художниці Інни Рудої. На сторінках книги 10 веселих історій про святкові розваги та події у зимовому місті, у кожній з яких вирує життя. Віммельбух – книга, що ненав’язливо вчить дитину помічати, запамятовували, фантазувати, бути уважним, мислити логічно, грамотно висловлюватись, створювати власну версію подій на сторінках книги.

Акції впродовж усього дня

  • Аукціон музейних ідей
  • Квест «У пошуках музейних скарбів» – допоможи віднайти сховані злим чаклуном експонати. Квест розрахований для дітей різних вікових категорій (5-9 років, 9-12 років та від 12 років)
  • Гра «Розпізнай герби друкарів України»
  • Гра «Підбери назву професії творців старовинної книги»
  • Гра «Меморі» для дорослих і дітей
  • Майстер-клас «Лаврська друкарня» від Олександра Рачковського. Ви отримаєте можливість не тільки побачити, як друкували в давнину зі спеціальних друкарських форм на верстаті, але й власноруч зробити відбиток
  • Майстер-клас «Інтролігаторська майстерня». Про особливості виготовлення окладів та оправ до видань розповість Олег Будзан

16 грудня  (субота)

Зал 1 – 10:00 – 11:00 – Майстер-клас із ліплення стильних пластилінових сніговиків від художниці Юлії Шеменьової, викладачки мистецтва в Арт-школі, що діє в Центральній бібліотеці ім. Т.Г. Шевченка для дітей м. Києва

Зал 1 – 11:00 – 12:00 – Презентація журналу «Диво деревце»

Зал 1 – 11:00 – 12:00 – Презентація журналу «Мамине сонечко»

Зал 2 – 11:00 – 12:00 – Майстер-клас «Скрипторій» від Галини Карпінчук. На майстер-класі Ви дізнаєтеся про історію виникнення абетки; про типи давнього письма – устав, півустав, скоропис; про матеріали, за допомогою яких створювали рукописні книги

Зал 4 – 11:00 – 12:00 – Майстер-клас з малювання від Видавництва Старого Лева.

PR та event менеджер видавництва Ксеня Різник разом із відвідувачами вирушить у мальовану подорож із лабіринтовим детективом П’єром та шукатиме відповіді на загадки із віммельбуху «П’єр і місто лабіринтів. Таємниця Емпайр Мейз Тауер». Окрім пошуків відгадок до таємниць лабіринтів, ви зможете розфарбувати лабіринти олівцями та фломастерами та створити свій власний світ. Майстер-клас для тих, хто обожнює шукати відповіді на загадки, мандрувати віммельбухами та розмальовувати історії.

Про книжку: Містер Ікс, злодій-фантом, повернувся з новим зловісним планом! Він хоче викрасти Лабіринтовий Куб, найбільший скарб Нью-Мейз Сіті, з вершини Емпайр Мейз Тауер. П’єра і Кармен разом з іншими найкращими у світі лабіринтовими детективами запросили до Нью-Мейз Сіті, щоб вони розв’язали головоломки, захистили скарб і зупинили Містера Ікс. Та чи зможеш ти допомогти їм зробити це вчасно? Пройди кожен пекельний лабіринт, знайди приховані предмети, розв’яжи додаткові таємничі завдання та нові головоломки, щоби стати справжнім героєм в цій фантастично ілюстрованій лабіринтовій книжці-головоломці!

Зал 5 – 11:00 – 12:00 – Мандрівка в пухнасту зиму до Короля-Сніговика разом із письменницею Ольгою Трегуб та художницею Юлією Шеменьовою. Модератор – Центральна бібліотека ім. Т.Г. Шевченка для дітей м. Києва

Зал 2 – 12:00 – 13:00 – Майстер-клас «Мармурування» від Ірини Босої. Під час заняття відвідувачі познайомляться з давнім видом оздоблення обкладинки та зможуть виготовити власну.

Зал 2 – 12:00 – 13:00 – Майстер-клас із живопису («Різдвяні песики») від співробітників Центральної бібліотеки ім. Т.Г. Шевченка для дітей м. Києва

Зал 4 – 12:00 – 13:30 – Спільна презентація та майстер-клас письменниці Лесі Ворониної та відомих художниць Катерини Штанко і Ольги Кваші:
Зимові чари з казковими й таємничими героями книжок «Сни Ганса-Християна», «Таємне Товариство Ботанів», «Царівна Жаба», «Зайці в полі варять борщ». На завершення зустрічі на вас чекає музичний подарунок від юної піаністки Ярини Струк

Зал 5 – 12:00 – 13:00 – Читання про передсвяткові клопоти французького чарівника Різдва П’єра Ноеля. Ми починаємо на двох мовах книгу, створимо свою і кожен зможе виготовити свою прикрасу до новорічно-різдвяних свят. Гарний настрій і задоволення гарантуємо

Зал 1 – 13:00 – 14:00 – Майстер-клас з атрибуції стародруків «Таємниці давніх книжок» від Валентини Бочковської, директора музею. У кожного з присутніх буде можливість не лише доторкнутися до наших найдавніших книг, але й поринути в тексти та почитати із стародруків, яким вже 300-400 років

Зал 2 – 13:00 – 14:00 – Майстер-клас «Музейна папірня» від Олени Павлюченко та Лариси Григорівни Коренди. На майстер-класі Ви дізнаєтесь про історію виникнення паперу, познайомитесь з процесом його виготовлення, і, звичайно, зможете зробити папір власними руками

Зал 4 – 13:30 – 15:00 – Зустріч з дитячою письменницею Галиною Малик та презентація нових книжок для найменших : «Вірші для Одарочки» та «Як Сонечко крапочки загубило». Автографсесія.

Зал 5 – 13:00 – 14:00 – Майстер-клас з ліплення із пластиліну від Видавництва Старого Лева. Авторка ілюстрації до українських перекладів Ульфа Старка («Маленька книжка про любов», «Тоді я був просто Ульф» та інших) Марія Фоя разом із відвідувачами виліпить із пластиліну різдвяну аплікацію. Для неї дітки зможуть обрати собі тему на вибір: зимовий пейзаж, ялинка, новорічний камін, новорічний будиночок чи новорічні солодощі. Майстер-клас сподобається  усім, хто любить різдвяні історії та ліпити із пластиліну.

Зал 2 – 14:00 – 15:00 – Майстер-клас «Граттаж» (воскографія) познайомить вас зі способом створення ілюстрації, який застосовували графіки на поч. ХХ ст. Майстер-клас розширить ваше уявлення про створення ілюстрації, адже малюнок можна створити не тільки фарбами, кольоровими олівцями, вугіллям та тим, що, власне, малює. Від фр. Gratter – шкребти, дряпати – це спосіб нанесення малюнка шляхом продряпування пером або гострим інструментом на папері чи картоні, попередньо оброблених спеціальною сумішшю барвника та воску.

Зал 2 – 14:00 – 15:00 – Зимове мехенді від художниці Юлії Шеменьової, викладачки мистецтва в Арт-школі, що діє в Центральній бібліотеці ім. Т.Г. Шевченка для дітей м. Києва

Зал 2 – 15:00 – 16:00 –  Майстер-клас «Різдвяна зірка» від Ірини Босої. Під час заняття відвідувачі створять власну різдвяну прикрасу

Зал 4 – 15:00 – 15:30 – Презентація книжки «Таємне товариство ботанів» Лесі Ворониної

Зал 4 – 16:00 – 17:00 – «Козацькі забави» від ГО «Козацька лицарська школа». Козацька забава – це групові змагання: на шапках, поясах, дужання на руках, з канатом, в мішках і т.д. буде показовий виступ зі зброєю і козацька забава. Міні майстер-клас з бойового гопака (з палицею, шаблею, довбнею, ціпом і т.д.)

Зал 4 – 17:00 – 18:00 –  Аукціон музейних ідей. Підбиття підсумків
Урочисте закриття фестивалю

Акції впродовж усього дня

  • Аукціон музейних ідей
  • Квест «У пошуках музейних скарбів» – допоможи віднайти сховані злим чаклуном експонати. Квест розрахований для дітей різних вікових категорій (5-9 років, 9-12 років та від 12 років)
  • Гра «Розпізнай герби друкарів України»
  • Гра «Підбери назву професії творців старовинної книги»
  • Гра «Меморі» для дорослих і дітей
  • Майстер-клас «Лаврська друкарня» від Олександра Рачковського. Ви отримаєте можливість не тільки побачити, як друкували в давнину зі спеціальних друкарських форм на верстаті, але й власноруч зробити відбиток
  • Майстер-клас «Інтролігаторська майстерня». Про особливості виготовлення окладів та оправ до видань розповість Олег Будзан

У програмі можливі зміни

Вартість денного вхідного квитка:
дорослий – 30 грн;
студентський – 20 грн;
дитячий, пенсійний – 10 грн.
Сімейний квиток:
для 2-х дорослих та 1-3 дітей (до 16 років) – 50 грн;
для одного дорослого та 1-3 дітей (до 16 років) – 30 грн.
Родинам учасників АТО вхід безкоштовний.

Тел.: 044-280-66-23, 280-79-76

Увага: На час Фестивалю «Зимові забави Азбукового Королівства Магів і Янголів» Музей книги і друкарства України не надаватиме послуг з проведення оглядових екскурсій.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe