Читомо > Календар подiй > Журнал “Критика феміністична” презетує нове онлайн-видання

Календар подiй

Журнал “Критика феміністична” презетує нове онлайн-видання

05-04-2017 | 18:00
м. Київ, Конференційна зала Програми імені Фулбрайта в Україні, вул. Еспланадна, 20, офіс 904

Презентація нового наукового рецензованого онлайн-видання «КРИТИКА ФЕМІНІСТИЧНА: східноєвропейський журнал феміністичних та квір-студій» відбудеться у форматі подіумної дискусії.

Головні редакторки журналу Марія Маєрчик та Ольга Плахотнік запропонують доповідь «Український феміністичний протест: між «часом нації» і «часом фемінізму»». Дискутантка – Марія Тетерюк. Модеруватиме Маріам Агамян.

Авторки доповіді поміркують про те, чому через призму західних періодизацій та класифікацій феміністичного руху східноєвропейський феміністичний досвід виглядає непослідовним і таким, що увесь час рухається навздогін. А деякі форми низового жіночого спротиву, як показує історія, навіть не розпізнаються як фемінізм. Доповідачки обґрунтовують тезу про можливість та важливість виробити нову аналітичну мову, вписану в темпоральність Східної Європи, для дослідження динаміки жіночих і феміністичних рухів в Україні.

Розмова про фемінізм є тим моментом, коли ми можемо краще себе зрозуміти. Тому що фемінізм дає можливість порушити важкі та болючі проблеми стосунків між нацією, націоналізмом, фемінізмом і війною. В час, коли колоніалізм й імперіалізм знову такі відчутні та загрозливі, важливо якнайсерйозніше ставити питання – які є простори і дискурси для спрoтиву?
Після виступів організаторки сподіваються на запитання, репліки і загальну дискусію.

Презентація відбудеться за підтримки Програми імені Фулбрайта в Україні та «Критики».

Вхід вільний.

Журналісток, зацікавлених взяти коментарі в учасниць заходу або отримати дотичні інформаційні матеріяли, просимо звертатись у прес-службу видавництва: press@krytyka.com.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

code

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe