Читомо > Календар подiй > Збірки «Соняшник» та «Крила» презентує Іван Драч

Календар подiй

Збірки «Соняшник» та «Крила» презентує Іван Драч

02-12-2016 | 18:30
м. Київ, Довженко.книги.кава.кіно, вул. Бульварно-Кудрявська (Воровського), 43-А

Збірки творів «Соняшник» та «Крила» презентує відомий український поет-шістдесятник Івана Драча.

Збірки «Соняшник» (поезії 1960-1970 років) та «Крила» (поезії 1980-1990 років) – це два перші томи з 12-ти томника.

Іван Драч (нар. 1936 р.) – неоднозначна фігура українського культурного простору. Поет, кіносценарист, драматург, перекладач, мислитель, політик, лауреат Шевченківської премії і Державної премії СРСР, кавалер ордену князя Ярослава Мудрого V ступеня (1996), Герой України (2006). В літературі доби «шістдесятників» його поезія свого часу наробила чимало галасу. В кінематографі саме за сценаріями Драча було створено низку справді культових фільмів – «Пропала грамота», «Криниця для спраглих», «Камінний хрест». Його творчість відома не тільки в Україні, а й далеко за її межами.

І. Драчеві притаманні ерудиція, вимогливий смак, масштабність бачення художнього життя, проникливість і гострота характеристик, темпераментність стилю.

Його поезія — це насамперед поезія запитань, а не відповідей, поезія поставлених проблем, спроба достукатися до людини. Він шукає виходу, здається, знаходить, сумнівається й знову шукає, фіксує живе життя в кожному своєму слові.

Все це дає право стверджувати, що Іван Драч — безперечно, непересічна постать не тільки в українській, але й у світовій літературі.

Вхід вільний.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe