Читомо > Календар подiй > Юрій Ковалів проведе лекцію про Тараса Шевченка

Календар подiй

Юрій Ковалів проведе лекцію про Тараса Шевченка

04-03-2017 | 16:00
м. Київ, Національний музей історії України, вул. Володимирська, 2

До 203-річчя від дня народження Тараса Шевченка Історичний музей запрошує вас на пошуки автохтонного Шевченка разом з Юрієм Ковалівим – доктором філологічних наук, літературознавцем, критиком, професором КНУ ім. Тараса Шевченка, лауреатом Шевченківської премії.

Навколо постаті і творчості Тараса Шевченка точилися й нині точаться постійні дискусії, існує низка різних їх інтерпретацій – від народницьких, націоналістичних, соцреалістичних до постмодерних. Поетові зводили бронзові пам?ятники, робили з нього революціонера, пророка, ліпили узагальнений образ борця з панами. Нині ж дехто намагається накласти іншу матрицю, яка більше стосується особистого життя Кобзаря. Надзвичайно важливо не втратити в тому вирі інтерпретацій розуміння Шевченка, яким він був насправді, саме спробі знайти це розуміння й буде присвячена лекція.

Також Юрій Ковалів зачепить тему тлумачення і сприйняття самим Шевченком нашої української історії, зокрема Гетьманщини та гетьманів: Петра Дорошенка, Богдана Хмельницького, Івана Мазепи та інших історичних особистостей.

Просимо перед лекцією попередньо зареєструватися за формою.

Вхід за ціною вхідного квитка – 50 грн (30 грн – лекція + 20 грн – вхід на один поверх).

Подія на Фейсбуці

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe