Читомо > Календар подiй > Євгеній Стасіневич розповість про східноєвропейський роман на Балканах

Календар подiй

Євгеній Стасіневич розповість про східноєвропейський роман на Балканах

23-04-2017 | 12:00
м. Київ, Остання Барикада, Майдан Незалежності, біля Лядських воріт

Євгеній Стасіневич продовжує курс «Східноєвропейський роман ХХ сторіччя», і цього разу у фокусі Балкани, точніше – країни колишньої Югославії.

Велика геополітична утопія, яка протягом усього ХХ століття була територією великої крові і небувалих історичних катастроф – що знає про це тамтешня література як така? І якою мірою її етико-естетичні кордони співпадають із межами центрально-східноєвропейського роману?

Поговоримо про беззаперечного класика югославської літератури Борислава Пекича і тих авторів, які стали класиками більш-менш нещодавно: чи є таємничий Данило Кіш і культовий Мілорад Павич письменниками саме східноєвропейськими, такими, що активно думають про «географію як прокляття і спасіння»?

Подивимося на жінок-письменниць – Дубравку Угрешич і Славенку Дракулич, згадаємо про Бору Чосича і Звонко Карановича: яким виглядає їхнє місце в тій умовній історії літератури, що її ми намагаємось відслідкувати на наших лекціях?

Звісно, не обійдемо увагою і Міленка Єрґовича – певно, найбільш знаного сьогодні у світі письменника цього регіону, автора, чиї романи безпосередньо виростають з тих численних трагедій, яких надміру випало на долю балканського ХХ століття.

Приходьте – мандрівка літературою Центрально-Східної Європи триває!

Вхід вільний.

Бронювання столиків: 068 907 1991

Подія на Фейсбуці

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe