Читомо > Календар подiй > Яцек Подсядло передпрезентує збірку «Високо, близько»

Календар подiй

Яцек Подсядло передпрезентує збірку «Високо, близько»

28-03-2016 | 17:00
м. Київ, Проект-простір «Плівка», вул. Васильківська, 1 (3-й поверх)

У рамках Фестивалю актуальних поетичних практик kyiv poetry week пройде предпрезентація поетичної книги Яцека Подсядла (Польща) в перекладі Остапа Сливинського.

«Читати ці вірші – це ніби їхати старим велосипедом серед ночі селом, без гальм і співаючи» Пьотр Каніковський

Для Яцека Подсядла писання вірша – це не менше, ніж ритуал освячення дня, а сам вірш є засобом, яким поет проводить святість у конкретне місце і час. Так, він – оточений легендою анархіст, волоцюга, бунтар – зненацька виявляється релігійним поетом. Адептом вільної релігії, яка не об’єднує, але сполучає. Вірші Яцека Подсядла вперше виходять в Україні окремою книгою.

Яцек Подсядло народився 1964 року в Шевній неподалік Кєльце. Поет, прозаїк, перекладач, радіоведучий, колумніст. Автор півтора десятка поетичих збірок, книг зібраних та вибраних віршів, двох збірок фейлетонів, кількох дитячих книжок та книги прози «Життя, а насамперед смерть Анжеліки де Сансе». В минулому – ведучий програми на радіо «Ополе», колумніст газети «Tygodnik Powszechny». З 2009 року веде домашнє інтернет-радіо «Studnia». Отримував численні польські літературні нагороди, як-от Премія ім. Ґеорґа Тракля (1994), Премія ім. Чеслава Мілоша (2000). Чотири рази був номінований на найпрестижнішу польську літературну премію «Nike», в 2015 році пройшов у фінал цієї нагороди зі збіркою «Крізь сон». Цього ж року став лауреатом поетичної премії «Silesius». Живе в місті Ополе.

Поетичне вибрання «Високо, близько» Яцека Подсядла виходить друком у видавництві Discursus. Переклав збірку український поет Остап Сливинський, а обкладинку створила Христина Котерлін.

«Кілька років, поки я перекладав його вірші, я жив трохи своїм життям, а трохи – його. Вигулював його собаку, сидів з ним коло вогнища, їздив литовськими і польськими провінціями, сварився з критиками, і все це було майже фізично. Для Яцека нема межі між літературою і життям, кожна подія природно перетворюється на вірш так, як кожен вигук у лісі має відлуння. Яцек Подсядло – поет, який фізично не приймає ніякого обману, удавання, театралізації життя. Він може бути таким собі індикатором правди: якщо це приймає Яцек – значить, це не підробка» Остап Сливинський

Подія на Фейсбуці

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe