Читомо > Календар подiй > Володимир Рафєєнко проведе дводенний майстер-клас у Харкові

Календар подiй

Володимир Рафєєнко проведе дводенний майстер-клас у Харкові

20-02-2018 | 19:00
м. Харків, ЛітМузей, вул. Багалія, 6

Є твори, які супроводжують нас усе життя. Ми захоплюємося героями, викладом і ще чимось… Якимось збігом із нами. Можне, не з нами-біографічними, а з нашими цінностями, з нашими архетипічними уявленнями про правильне, гарне, чесне, гідне. Але кожного разу, коли хтось намагається пояснити цей зв’язок із твором, описати цей контакт, вийде щось на кшталт «написано талановито». Усвідомити, якою саме мовою твір говорить із нами, що саме він нам повідомляє, навчить письменник та літературознавець Володимир Рафєєнко. 

Почнемо з лекції про філософію мистецтва, про взаємини мистецтва та особистості, як їх бачать М.Бахтін, А.Пятігорський, М.Мамардашвілі, Ю.Лотман. Далі перейдемо безпосередньо до тексту. Почнемо з композиції. Як поділений текст? Як розвивається подія? Як себе проявляють персонажі в цих частинах? Аналізуємо героїв, спираючись на їхні діалоги, їхнє ставлення до подій. Абсолютно ігноруємо біографію автора, вдивляємося тільки в його висловлювання, в думку. Простежуємо, як характери персонажів поступово розкриваються, як вони поводять себе в конфліктній точці. Нам важливо зібрати всі нитки разом, побачити, що проживають усі герої твору, що відбувається нібито над ними, над особистісним рівнем. І що, власне, проживаємо ми.

  • 20 лютого – лекція + розбір новели Д.Селінджера «І ці губи, і очі зелені»
  • 21 лютого – лекція + разбір казки Г.-К. Андерсена «Русалонька»

Вартість одного заняття – 200 грн, обох – 350 грн. Оплача через Приват 24, карта 5168 7551 0803 8619 (отримувач: Коровай С.И.).

Реєстрація обов’язкова

Контакти: 067 158 40 40

Подія на Фейсбуці

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

code

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe