Читомо > Календар подiй > Володимир Рафеєнко проведе курс про філософію мистецтва

Календар подiй

Володимир Рафеєнко проведе курс про філософію мистецтва

08-10-2017 | 12:00
м. Київ, вул. Саксаганського 32, оф. 4

Цей курс ми раніше називали літературним. Але фактично ми не стільки розбираємо тексти, скільки вчимося бачити в них естетичну подію. Адже, якщо вдуматися, деякі твори супроводжують нас усе життя саме тому, що якісь глибини нашої душі з ними збігаються, підтверджують ці книги, вчинки героїв. Але щойно пробуєш пояснити словами, чому так відбувається,  виходить щось на кшталт «подобається, як це написано»… 

Розбираючи тексти, ми застосовуємо герметичний підхід. Ми ігноруємо біографічні деталі життя автора або історичні події його епохи. Ми ігноруємо біографічні деталі життя автора або історичні події його епохи. Ми довіряємо тільки текстові. Шукаємо всі сенси тільки в ньому. Починаємо з композиції. Як поділений текст. Як розвивається подія? Як себе виявляють персонажі в цих частинах? Аналізуємо героїв, спираючись на їхні діалоги, їхні стосунки до подій. Простежуємо, як їхні характери поступово розкриваються, як вони поводять себе в конфліктому моменті. Нам важливо зібрати всі ці ниточки разом, побачити, що проживають всі герої твору, що відбувається ніби між ними, над особистісним рівнем. І що, власне, проживаємо ми.

Кожне заняття починається з лекції про філософію мистецтва, про взаємини мистецтва й особистості, як їх бачать М. Бахтін, А. Пятігорський, М.Мамардашвілі, Ю.Лотман. Лекція до певної міри висвітлює ті аспекти, які допоможуть розумінню запланованого твору.

Програма курсу

Тексти:

  • Иван Бунин «Кавказ»
  • Джером Дэвид Сэлинджер «И эти губы и глаза зеленые», «Человек, который смеялся», «Выше стропила плотники»
  • Антон Чехов «Дуэль», «Дядя Ваня»
  • Ханс-Кристиан Андерсен «Русалочка», «Снежная Королева»

Фільми:

Дэвид Линч «Простая история»

Тэрри Гильям «Страна приливов», «Король-Рыбак»

Карлос Саура «Выкорми ворона»

Андрей Тарковский «Сталкер», «Солярис»

Довідка: 

Володимир Рафеєнко – письменник, літрературознавець. Автор трьох поетичних збірок і семи романів.

Заняття проходитимуть по неділях, починаючи від 8 жовтня. Початок – о 12:00. Тривалість – 2 години. В курсі 15 занять. Кількість студентів у групі – до 20ти.

Вартість: 8000 грн. Сплатити через Приват 24, карта 5168 7555 2287 5943 (отримувач: Коровай Марина Іванівна). Можна платити частинами за попередньої домовленості з організаторами.

Реєстрація

Тел.: 067 158 40 40

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe