Читомо > Календар подiй > Виставки до 100-ліття пам’яті Лесі Українки

Календар подiй

Виставки до 100-ліття пам’яті Лесі Українки

10-07-2013 | 10:00
м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 11, Музей літератури

10 липня у меморіальному приміщенні бібліотеки колегії Павла Галагана Національного музею літератури України відкриється літературно-мистецька виставка, присвячена 100-літтю пам’яті Лесі Українки «… й слово мої уста німії оживило…».

Виставка має хронологічно-жанровий принцип.

Експозицію виставки складають прижиттєві видання творів Лесі Українки – збірки поезій «Думи і мрії» (1899), «Відгуки» (1902) та перекладів «Книга пісень Генріха Гейне. Також на виставці представлений переклад Лесі Українки і Максима Славінського «Генріх Гейне. Атта Траль, Питклір Балади» (1903), першодрук підручника «Стародавня історія східних народів» (1918), першовидання «Лісової пісні» 1914 року тощо.

Серед унікальних експонатів на виставці представлені періодичні прижиттєві видання альманахів, журналів з творами письменниці, серед яких альманахи «Вік» (1902), «За красою» (1905), «Дубове листя» (1903), «Досвітні огні» (1915), «На вічну пам’ять Котляревському» (1904) та ін.

Окремої уваги заслуговує газета «Рада» Є.Чикаленка з статтями С. Єфремова з повідомленням про сценічне життя драм Лесі Українки та некрологом від 2 серпня 1913 р. Також на виставці представлений автограф Лесі Українки та її лист до Б.Грінченка від 6 липня 1903 р.

Експонатами виставки, присвяченої пам’яті Лесі Українки, стали й унікальні видання творів, надруковані у 30-х рр. ХХ ст. та твори часу незалежної України. На виставці також представлена творчість Лесі Українки в оцінці літературознавців та критиків.

На виставці також представлені портретні зображення Лесі Українки та ілюстрації до її творів.

Виставка доповнюється унікальними листівками кінця ХІХ – поч. ХХ ст. та світлинами. У циклі «Леся Українка для дітей» показані материкові та діаспорні видання й твори у періодиці.

Виставка діятиме з 10 липня по 10 серпня 2013 р.

11 липня в Національному літературному музеї України відкриється художня виставка пам’яті Лесі Українки «Намальована пісня».

На виставці представлено близько 60-ти художніх творів, виконаних у техніці графіки, комп’ютерної графіки, олійного та темперного розпису. Це роботи (пейзажі, портрети, сюжетні композиції) художниць Наталі Синишин, Валентини Осишної та Наталі Дубенюк, які об’єднує філософське трактування ліричних творів письменниці.

Нагадаємо, 1 серпня (19 липня) 1913 р. у м. Сурамі на Кавказі померла Леся Українка (Лариса Петрівна Косач).

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

code

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe