Читомо > Календар подiй > Виставка «Якими нас прагнете» розповість про фемінізм в українській літературі

Календар подiй

Виставка «Якими нас прагнете» розповість про фемінізм в українській літературі

03-04-2017 | 10:00
м. Київ, Музей книги і друкарства України, вул. Лаврська, 9, корпус 9

03 березня 2017 року о 17:00 запрошуємо Вас на відкриття виставки, присвяченої зародженню жіночого руху в Україні в кінці ХІХ ст., а також фемінізму в нашій літературі загалом та дослідженням цих явищ. Виставка відкрита 3 березня – 3 квітня 2017 року щодня, крім вівторка, з 10 до 17 години.

Частина назви виставки не дарма взята зі статті Олени Теліги, адже ми так само маємо на меті спонукати до перегляду літературного процесу під новим, не традиційно патріархальним кутом зору.

  1. На виставці буде представлено автографи, рідкісні прижиттєві видання їх творів, книжки, що з’явилися вже у роки незалежної України, фото Наталії Кобринської, Олени Пчілки, Ольги Франко, Уляни Кравченко, Лесі Українки, Ольги Кобилянської, а також романи, поетичні збірки та феміністичні дослідження Оксани Забужко.
  2. Серед видань, в яких досліджено історію жіночого руху і фемінізм в українській літературі буде експоновано праці Мілени Рудницької, Марти Богачевської-Хом’як, Ірини Книш, Соломії Павличко, Віри Агеєвої, Тамари Гундорової.
  3. Образотворчу частину виставки становлять ілюстрації до творів письменниць — роботи В.Ульянової, Н.Лопухової, В.Чебаника, В. Касіяна, В.Перевальського, М.Дерегуса та ін.
  4. Виставка побудована на матеріалах Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України, Музею книги і друкарства України та Національної бібліотеки ім. В.Вернадського.

Вхід на виставку у день відкриття безкоштовний, у інші дні – за умови придбання вхідного квитка.

Тел.: 280-66-23; 280-79-76, 093 384 71 65

Подія на Фейсбуці

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe