Читомо > Календар подiй > Видавництво “Інтелектуальна книга” презентує перевидання “Дитина у звичаях і віруваннях українського народу”

Календар подiй

Видавництво “Інтелектуальна книга” презентує перевидання “Дитина у звичаях і віруваннях українського народу”

14-06-2017 | 18:30
м. Львів, книгарня «Є», просп. Свободи, 7

Видавництво «Інтелектуальна книга» запрошує на презентацію перевидання книжки Марка Грушевського та Зенона Кузелі «Дитина у звичаях і віруваннях українського народу».

Ця книжка є унікальною збіркою першоджерельного матеріалу, зібраного священиком, етнографом, єпископом УАПЦ Марком Грушевським наприкінці ХІХ ст., та упорядкованого вченим-етнологом, академіком Зеноном Кузелею. Вперше видання побачило світ у Львові в 1906-му році, проте довгий час лишалося недоступним для широкої аудиторії. Перша частина праці присвячена докладному висвітленню тем, що довгий час були закриті для обговорення: народні уявлення про статеве життя, вірування в те, як утворюється й розвивається плід у лоні жінки, інформація про засоби, за допомогою яких намагалися уникали вагітності, дошлюбні сексуальні практики та їх наслідки тощо. Все це та багато іншого — на сторінках цієї унікальної розвідки, що є класикою української етнографії кінця ХІХ – поч. ХХ ст.

Видання розраховане як на фахівців – етнографів, фольклористів, істориків, педагогів, медиків, так і на всіх охочих дізнатися більше про справжню народну культуру українців.

Учасники:

  • Тамара Пацай – кандидатка історичних наук, старша наукова співробітниця Інституту народознавства НАН України, етнологиня, дослідниця наукової спадщини Зенона Кузелі, авторка монографії «Зенон Кузеля: життя і народознавча діяльність»;
  • Володимир Конопка – кандидат історичних наук, етнолог. Працює у відділі історичної етнології в Інституті народознавства НАН України;
  • Ірина Ігнатенко – кандидатка історичних наук, доцентка КНУ імені Тараса Шевченка, письменниця, видавчиня;
  • Андрій Зюбровський – етнолог, кандидат історичних наук. Працює у відділі історичної етнології Інституту народознавства НАН України.

    Тел.: (032) 235 73 68

Вхід вільний.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

code

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe