Читомо > Календар подiй > Видавництво Discursus влаштовує книжкову акцію «Одну купуєш – одну даруєш»

Календар подiй

Видавництво Discursus влаштовує книжкову акцію «Одну купуєш – одну даруєш»

31-08-2016 | 23:59
Україна

Коли починає діяти добра ініціатива, математика безсила, і тоді в магічний спосіб числа подвоюються. 1=2, 2=4… І так до безкінечності, але при одній умові: якщо ці числа – кількість книжок видавництва «Дискурсус», придбаних у рамках соціального проекту «Одну купуєш – одну даруєш».

Упродовж усього літа будь-яка книга видавництва «Дискурсус», будь-де і будь-ким придбана, означає, що такий самий примірник безкоштовно передадуть туди, де дуже потребують і чекають на сучасну українську літературу. А це – сільські шкільні бібліотеки, книгозбори виправних колоній, русифіковані східні регіони та зона АТО. Через волонтерів і громадські організації, які працюють в гуманітарній сфері, книги потрапляють у пункт призначення, і таким чином проект «Одну купуєш — одну даруєш» робить читання не лише насолодою для душі і розуму, але й можливістю допомогти іншим.

Довідка:

Ініціатором проекту є молодий поет та видавець Василь Карп’юк, якого надихнула історія американського підприємця і мандрівника Блейка Мікоскі. Одного разу той поїхав у відпустку до Аргентини, де переймався не ловінням покемонів, а босими ногами. Саме так, босими ногами, адже в більшості тамтешніх дітей просто не було взуття через тотальну бідність. Мікоскі зрозумів, що може змінити світ і цих дітей через втілення, здавалося б, божевільної ідеї: він відкрив фабрику з виробництва взуття. Девіз її «Buy one – give one» означав, що при купівлі однієї пари взуття така сама пара безкоштовно відправляється тим, хто її потребує, але не може придбати.

Книжки – це майже як взуття: без них, прочитаних, у люди годі вийти. Тож Василь Карп’юк прищепив ідею Блейка на український ґрунт і 1 червня запустив свій проект-близнюк «Одну купуєш – одну даруєш».

Головним видавничим другом проекту стала літературна агенція «Дискурсус». «З цим партнером мені було найлегше домовитися, оскільки маю до нього безпосередню причетність», – посміхаючись, розповідає Василь Карп’юк, який сам і є директором «Дискурсусу». Карп’юк-ініціатор, домовившись із Карп’юком-директором, 1 червня запустив проект під гаслом «Творимо читаюче покоління разом!» І «творення» розпочалося. Читачі, бачачи в книгарнях «дискурсусивні» книжки, обгорнені спеціальними стрічками з символікою проекту, почали активно долучатися до доброї справи, не відходячи від каси. Що цікаво (і не менш дивно): ціна цих книг не змінилася від травня. Скільки книга коштувала до проекту, стільки коштує і під час, тож ніхто ні копійки не переплачує.

Детальніше

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe