Читомо > Календар подiй > Видання С.Й.Петрова та літературу про нього представлять на виставці

Календар подiй

Видання С.Й.Петрова та літературу про нього представлять на виставці

25-04-2017 | 14:00
м. Київ, Бібліотека ім. В.І. Вернадського, вул. Володимирська, 62, к. 302

25-го квітня 2017 року Інститут книгознавства НБУВ у циклі заходів до 100-річчя Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського проводить чергове засідання книгознавчих студій – наукові читання на пошану Степана Йосиповича Петрова – бібліографа, книгознавця, педагога. Читання, приурочені до сторіччя від дня народження вченого, відбудуться за участі Української бібліотечної асоціації.

В історії Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського ім’я С.Й.Петрова вписане до літопису відділу стародруків і рідкісних видань Інституту книгознавства ( Відділ стародруків та рідкісних видань НБУ ім В І Вернадського ), де він обіймав посаду завідувача відділу рідкісної і цінної книги Державної публічної бібліотеки УРСР (колишня назва НБУВ). Під керівництвом С. Петрова у відділі помітно активізувалися книгознавчі дослідження, побачили світ друковані наукові каталоги стародруків – «Книги гражданской печати XVIII века: каталог книг гражданской печати, хранящихся в Государственной публичной библиотеке АН УРСР» (1956), «Славянские книги кирилловской печати XV-XVIII вв.: Описание книг; хранящихся в Государственной публичной библиотеке АН УРСР» (1958), «Книги первой четверти XIX века: Каталог книг, хранящихся в Государственной публичной библиотеке АН УССР» (1961). Величезну довідкову цінність має укладений С. Петровим бібліографічний покажчик «Книги гражданського друку, видані на Україні, XVIII – перша половина XIX ст. : каталог» (1971), який заклав основу бібліографічного репертуару української книги названого періоду.

У 60-ті роки XX ст. С.Й. Петров став визнаним фахівцем у галузі історії книги, його книгознавчі статті з історії гражданського книговидання в Україні публікувались у найавторитетніших наукових збірниках. Він підготував величезну картотеку українських видань другої половини ХІХ – початку ХХ ст., доопрацьовану пізніше його сином Сергієм Степановичем Петровим і фахівцями відділу національної бібліографії НБУВ – видану 20-ма випусками з 1996 по 2017 рік.

У читаннях візьмуть участь співробітники НБУВ, донька С.Й.Петрова – віце-президент Української бібліотечної асоціації, д-р іст. наук Валентина Пашкова ( Valentyna Pashkova), колишні колеги та учні вченого.

Під час заходу експонуватиметься виставка видань С.Й.Петрова та літератури про нього.

Вхід за читацькими квитками або за документами, що засвідчують особу.

Подія на Фейсбуці

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe