Читомо > Календар подiй > Від автофікційних експериментів до графічного роману супроводять Bartleby&Company

Календар подiй

Від автофікційних експериментів до графічного роману супроводять Bartleby&Company

07-03-2016 | 19:00
м. Київ, Closer, вул. Нижньоюрківська, 31

Bartleby&Company запрошує на курс auto-photo-fictio-graphy: Від автофікційних експериментів до графічного роману. 

auto-photo-fictio-graphy – це цикл відкритих лекцій про сучасний літературний жанр автофікції, візуалізації автобіографічної оповіді та графічних романів.

Письмо про себе має давню традицію та багату історію в світовій культурі, а також продовжує свій розвиток, проходячі найнесподіваніші жанрові трансформації. Лекторій присвячений літературному та візуальному втіленню автофікційної оповіді в найрізноманітніших проявах: від «Сповіді» Ж-Ж. Руссо до «Персеполіса» Маржан Сатрапі, від Марселя Пруста до «Мауса» Арта Шпігельмана, від Колетт до Амелі Нотомб. Bartleby&Company пропонує прослідкувати еволюцій письма про себе від автофікційного роману до фото-нарративізації автобіографії, від фотографічної оповіді до сучасних жанрових експериментів на кшталт популярних графічних романів.

Програма курсу:

1
intro

Вступ в автофікцію. Виникнення жанру. Способи диференціації автобіографії та автофікції. Перший автофікційний роман. Ретроспективне застосування нового способу прочитання автобіографічних текстів. Детальний аналіз роману Мішеля Лейріса. Візуалізація автобіограічної оповіді.

2
auto-photo-fiction

«Інший дискурс» як спросіб нарративізації «Себе». Теоретичний дискурс, візуальний ряд і письмо про себе у Ролана Барта. Різні експерименти в становленні автофікційної літератури: фото-нарративізація інтимного щоденника в Ерве Гібера.

3
auto-femme-fiction

«Інше знання» як інший дискурс в автофікційному письмі. Автофікційне письмо Маргеріт Дюрас. Юлія Крістева: семіологія – психоаналіз – література. Спосіб фікціоналізації теорії. Амелі Нотомб і Колетт – жіноче письмо та автофікційність.

4
autofiction arm

Українська, грузинська і армянська література в оптиці автофікційного письма.

5
autografiction

Графічний роман та принципи автофікційної оповіді. Візуалізації епічного та інтимного.

6
epilogue

Заключна лекція. Детальний аналіз графічного роману.

Довідка:

Тігран Амірян – кандидат філологічних наук, літературознавець, спеціалізується на теорії літератури та історії французької літератури. Автор статей про постмодерністські жанри літератури та можливості компаративного аналізу, міждисциплінарного дослідження «Вони написали змову. Конспірологічний детектив від Дена Брауна до Юлії Крістевої» (2013), а також редактор-укладач наукового збірника «Мішель Фуко і література» (2015).

Курс складається з 6 лекцій та 1 семінару.

Зустрічі в березні по понеділках і середах о 19:00.

Вартість:

500 грн – абонемент на весь цикл в передпродажі до 29.02;
100 грн – кожна лекція окремо.

Реєстрація

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe