Читомо > Календар подiй > Вахтанґ Кебуладзе прочитає лекцію «Вічне місто, жертва й імперія»

Календар подiй

Вахтанґ Кебуладзе прочитає лекцію «Вічне місто, жертва й імперія»

27-09-2016 | 20:00
м. Київ, Остання Барикада, Майдан Незалежності, біля Лядських воріт

На третій зустрічі з циклу лекцій «Імперія, релігія і література» Вахтанґ Кебуладзе поговорить на тему «Вічне місто, жертва й імперія». Цього разу йтиметься про особливості російського імперського міфу, третій Рим, страждання як самоціль та диявольське коло, в яке замкнула себе Російська імперія.

На попередніх лекціях Вахтанґ Кебуладзе заявив, що «…сучасна російська геополітика не так геополітика, як зоополітика. Російські політтехнологи повертаються до уявлень кінця ХІХ сторіччя, коли всі політичні нації поставали як звірі, які виборюють свій життєвий простір. Вся сучасна риторика Росії розгортається в цьому ключі. Тут Росія постає не ведмедем, а п’явкою нечуваних розмірів, яка висмоктує все навколо себе, не даючи нічого натомість».

За твердженням американської дослідниці Еви Томпсон, всі імперії у світовій історії мали відцентровий характер: панівний народ насаджував свій порядок як через насильство, так і шляхом культурної експансії. Такими були Британська, Іспанська, Французька імперії тощо. Основна відмінність Російської імперії полягає у її доцентровому характері: часто вона завойовувала народи, розвиненіші за неї, і не приносила свою культуру в колонії, а навпаки, «висмоктувала» з них ресурси, культуру, релігію. Так, приміром, Росія «висмоктала» християнство з Києва.

Також на відміну від більшості імперій минулого, Росія не розвиває свої колонії, а лишає на їхньому місці антропологічні вакууми — своєрідні філіали російської порожнечі: Придністров’я у Молдові, Південна Осетія й Абхазія в Грузії, на жаль — Донбас та Крим в Україні. Сюди ж можна віднести величезну територію Сибіру, яка попри активне видобування ресурсів, не має інфраструктури і лишається практично незаселеною.
Також лектор зазначив, що Росія сама замкнула себе у диявольське коло: люди, які прийняли злочини комунізму, були готові до злочинів путінізму.

Вартість входу: 70 гривень. Усіх слухачів лекції «Остання Барикада» пригощає вином.

Необхідно попередньо забронювати місце за номером: 068 907 1991

Автор фото: Валентин Ландар.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe