Читомо > Календар подiй > Вахтанґ Кебуладзе прочитає цикл філософських лекцій

Календар подiй

Вахтанґ Кебуладзе прочитає цикл філософських лекцій

01-06-2016 | 19:30
м. Київ, Mezzanine, вул. Нижньоюрківська, 31

Починаючи із 17 травня в новому циклі лекцій «Мистецтво, секс і порно» філософ Вахтанг Кебуладзе розповість про переосмислення категорій краси, тілесності і сексу в ХХ столітті.

Теми лекцій:

17.05 – Лекція 1. Антисексуальна контрреволюція

24.05 – Лекція 2. Сексуальний конструктор Мілана Кундери

01.06 – Лекція 3. Мішель Уельбек: порно і «Кінець Європи»

Антисексуальна конрреволюція радикалізує та виявляє деякі риси самої сексуальної революції. Природність людської сексуальності не можна звести до безпосередньої тваринності. Сексуальність завжди опосередкована культурою. Людина майже ніколи не реалізує чуттєвий потяг відразу, як він виник. Затримка реалізації сексуального потягу сама по собі є доволі складною системою різноманітних ритуалів, головним із яких є флірт. А флірт завжди реалізується через примхливе плетиво культурних кодів. Емансипація сексуальності у сексуальній революції була щільно пов’язана з емансипацією жіночості, зі стиранням меж між жіночим та чоловічим – довге волосся у хлопців, чоловічий одяг у жінок. Але чи не призводить таке стирання меж між статями до втрати сексуальності як такої? Якщо центральний чоловічий образ сексуальної революції – це юнак з довгим, як у жінки, волоссям, але часто­густо з вторинними статевими ознаками у вигляді, скажімо, бороди, то центральний образ антисексуальної контрреволюції – це істота, позбавлена чітко виражених статевих ознак. Стать подолана, секс – то просто забаганка!

Довідка:

Вахтанґ Кебуладзе — філософ, публіцист и перекладач, доктор філософських наук, автор книжок «Феноменологія досвіду» и «Чарунки долі».

Вхід на лекції по абонементу (150 ? за три лекції) або на вході 60 ?.

Подія на Фейсбуці

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe