Читомо > Календар подiй > Вахтанґ Кебуладзе представить «Чарунки долі»

Календар подiй

Вахтанґ Кебуладзе представить «Чарунки долі»

23-06-2016 | 18:30
м. Львів, книгарня «Є», пр-т Свободи, 7

Про владу і насильство, користь краси і контрабанду розуму, порно і «кінець Європи», про те як думки стають мистецтвом, а філософія – літературою розповість філософ і публіцист Вахтанґ Кебуладзе. Презентацію його книжки «Чарунки долі», що вийшла у «Видавництві Старого Лева», модеруватиме Марія Титаренко – доцент кафедри медіакомунікацій Гуманітарного факультету Українського Католицького Університету.

Вахтанґ Кебуладзе – майстер оповіді, філософ, у крові якого тече рок-н-рол. Він вміє ставити важливі акценти та конструювати висновки і логічні ланцюжки, проводити найнеочікуваніші паралелі і вибудовувати нові концепції бачення і сприйняття. Назву книги «Чарунки долі» Вахтанґ Кебуладзе пояснює так: «Чарунка – це лунка, фрагмент чогось в одній площині. У книзі немає наскрізного сюжету, це фрагменти думок, життів, епох. Але, разом з тим, це все частинки великої історії мистецтва та філософії».

На сторінках книжки «Чарунки долі» зустрічаються філософи й митці з різних країн і часів. Автор змушує їх говорити один з одним. Із цієї розмови народжуються нові історії, з яких і складено цю книжку. «Теми цих оповідок не задані єдиним сюжетом або загальною ідеєю, вони вигулькують випадково, – каже Вахтанґ Кебуладзе. – При цьому можливі й навіть необхідні повтори фраґментів одних оповідок в інших. Адже всі ці теми вплетені в тканину оповідання про світ, яку створюють різні оповідачі. Повтори — вузли переплетень. Оповідки — чарунки долі. Оповідач — стрибун, що стрибає від чарунки до чарунки. Траєкторія його стрибків примхлива, не пряма лінія з чіткою спрямованістю, а зигзагоподібні переплетені вічка. До того ж оповідачів багато, траєкторії їхніх стрибків деколи перетинаються, а деколи скеровані у різні боки. Так у поліфонії оповідок про світ нашого житт створюється мережа нашої сили».

Довідка:

Вахтанґ Кебуладзе – філософ, перекладач, поет і публіцист. Автор пісень і вокаліст рок-гурту «Джин». Закінчив Київський Національний університет імені Тараса Шевченка, потому стажувався в німецьких університетах в Констанці та Фрайбурзі. Тепер викладає в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка та Києво-Могилянській академії. Численні наукові та публіцистичні статті автора виходили друком українською, німецькою та російською в Україні, Австрії, Білорусі, Литві, Німеччині, Польщі, Румунії, Словенії та Чехії. Переклав з німецької на українську і опублікував книжки Бернгарда Вальденфельса «Топографія Чужого», Едмунда Гусерля «Досвід і судження», Альфреда Шюца і Томаса Лукмана «Структури життєсвіту». У 2011 році написав і видав друком книжку «Феноменологія досвіду». У 2016 році у «Видавництві Старого Лева» вийшла книжка Вахтанґа «Чарунки долі».

Марія Титаренко – кандидат наук із соціальних комунікацій; доцент кафедри медіакомунікацій Гуманітарного факультету Українського Католицького Університету. У 2002-2005 рр. – журналіст Мистецького Об’єднання «Дзиґа»; 2004-2005 рр. – колумніст львівської газети «Поступ»; від 2009 р. – український кореспондент журналу ONE (Нью-Йорк). З 2004 року займається науково-педагогічною роботою. Стипендіат програми Фулбрайт (США, 2008-2009 рр.). Наукові інтереси: есеїстика, новий журналізм, креативне письмо, медіа-антропологія. Навчальні курси: Есеїстика; Медіадослідження.

Вхід вільний.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe