Читомо > Календар подiй > Українську бібліотеку психоаналізу презентують киянам

Календар подiй

Українську бібліотеку психоаналізу презентують киянам

18-06-2016 | 18:30
м. Київ, книгарня «Є», вул. Лисенка, 3

Український Психотерапевтичний Університет, Київський Інститут Сучасної Психології та Психотерапії запрошують на презентацію україномовної бібліотеки психоаналізу. Учасники: Михайло Пустовойт, Роман Кечур, Володимир Єшкілєв.

Презентуємо Вашій увазі першу книгу із запланованої серії наукових перекладів психоаналітичної літератури українською мовою, яка буде відбуватися в рамках співпраці Українського Психотерапевтичного Університету (УПУ) та Київського Інституту Сучасної Психології та Психотерапії (КІСПП). Це книга Томаса Оґдена «Проективна ідентифікація».

Ідея закласти традицію подібних перекладів водночас не нова й нова – адже мова такий самий живий організм, як і будь-який інший прояв людини. А усвідомлювана реальність знаходиться в процесі постійного «сотворіння» завдяки творчому характеру самої мови та способів її використання (Krejci, 1990). З перекладами психоаналітичних термінів ми дозволили собі поводитися вільно – часом використовувати англійську транслітерацію, часом усталені переклади цих термінів українською, а подекуди – обирати для перекладу слова, які на наш погляд краще відображали сутність самих понять в матриці сучасної української мови. Останній спосіб перекладу є шляхом створення нової традиції, яка випала нам – першому поколінню українських психоаналітиків. Ми радіємо бути причетними до цього творчого процесу та активно запрошуємо Вас – читачів цієї серії – до нього долучатися!

Напевно, в силу вищесказаного, також невипадково першим автором запланованої серії перекладів став саме Томас Огден, який у своїх творах не лише переосмислює теоретичний здобуток попередників, але й розвиває його на основі власного емпіричного досвіду. Як він скаже у своїй передмові до українського видання, «… ідея, зрештою, є хорошою настільки, наскільки її використовують інші» (Th. Ogden, 2016).

До заходу запрошуються колеги психотерапевти, лікарі, психологи, соціологи, філософи, літератори – усі, кому не байдужі питання осмислення внутрішнього світу людини та можливості еспресії людських переживань у просторі мовлення.

Презентацію-дискусію будуть вести голова правління Українського Психотерапевтичного Університету (УПУ) Роман Кечур та ректор Київського Інституту Сучасної Психології та Психотерапії (КІСПП) Михайло Пустовойт, а також письменник-філософ Володимир Єшкілєв.

Тел.: (044) 235 88 54

Вхід вільний.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

code

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe