Читомо > Календар подiй > Український переклад “Чорної землі” Тімоті Снайдера презентують киянам

Календар подiй

Український переклад “Чорної землі” Тімоті Снайдера презентують киянам

20-04-2017 | 18:30
м. Київ, Американський дім, вул. Миколи Пимоненка, 6

Цьогорічна новинка – книжка американського професора історії Тімоті Снайдера «Чорна земля. Голокост як історія і застереження» (переклад книжки – Павло Білак, Олеся Камишникова, Тетяна Родіонова, наукова редакція: кандидат історичних наук Володимир Склокін (Український католицький університет).

Назва «Чорна земля» (Black Earth) має подвійне значення: з одного боку, йдеться про чорнозем із прямою відсилкою до України та плодючих ґрунтів загалом, з іншого ж боку – про планету Земля, що занурюється в темряву.

Тімоті Снайдер завершив книжку на початку 2014 року, її український переклад вийшов на початку 2017-го, коли політичні процеси, описані в «Чорній землі», та міркування самого автора набули значно більшої гостроти й актуальності.

«По всій Європі, хоч і різною мірою в різних місцях, німецька окупація знищила інституції, що уможливлювали ідеї взаємності. Там, де німці знищили традиційні держави або зруйнували радянські інституції, які щойно зайняли місце знищених ними традиційних держав, вони створили прірву, у якій расизм та політика спільно вели світ до небуття. У цій чорній дірі вбивали євреїв.

Коли ж їх рятували, то часто завдяки людям, які могли діяти від імені держави або квазідержавних інституцій. Там, де зникла моральна аура інституцій, усе, що залишилося, – це доброта, тьмяне світло, випромінюване окремими рятівниками»

Вся післямова

Приходьте, будь ласка, за 20-30 хвилин до початку події з паспортом.

Подія на Фейсбуці

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe