Читомо > Календар подiй > Тетяна Філевська презентує книжку «Дмитро Горбачов. Случаї»

Календар подiй

Тетяна Філевська презентує книжку «Дмитро Горбачов. Случаї»

13-07-2017 | 19:00
м. Київ, книгарня «Є», вул. Хрещатик, 46

Видавництво «Артбук» запрошують на презентацію книжки Тетяни Філевської «Дмитро Горбачов. Случаї». Учасники: Тетяна Філевська, Дмитро Горбачов, Павло Гудімов.

«Случаї» – це історії, інтермедії, напіванекдоти чи особливі випадки, спогади або роздуми, де поєднались історія, мистецтво і трохи гумору. Вони записані зі слів Дмитра Омеляновича Горбачова – закоханого в українську культуру і мистецтво дослідника, відкривача та популяризатора українського авангарду. Саме йому довелось на початку 1960-х розгортати вали «спецфонду» Національного художнього музеї України, головним хранителем якого він був. Відтоді Горбачов присвятив своє життя збереженню, вивченню та популяризації ледь не втраченої сторінки українського мистецтва. У цій книзі зібрані свідчення про те як починалося дослідження українського авангарду, як вдавалося усіма правдами і неправдами обманювати радянську цензуру й експонувати заборонені твори, яким було життя музеїв у радянські часи, а також спогади Горбачова про зустрічі з художниками. У поле його зору потрапляє все – від мозаїки Київської Русі до лірики «Братів Гадюкіних». «Случаї» записала Тетяна Філевська.

Проект здійснено за підтримки Українського кризового медіа-центру.

На презентації книги будемо говорити, чому ця книга не могла не з’явитися, яку роль у просторі української культури відіграла постать Дмитра Горбачова та що саме ми можемо дізнатися про українське мистецтво ХХ століття з вуст мистецтвознавців.

Учасники:

  • Тетяна Філевська (авторка ідеї, упорядниця);
  • Дмитро Горбачов (головний персонаж і дійова особа книги);

Модератор: Павло Гудімов (куратор, керівник видавництва Артбук).

Тел.: (044) 337 97 72

Вхід вільний.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

code

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe