Читомо > Календар подiй > Тамара Гундорова проведе лекцію про Чорнобильську трагедію в літературі

Календар подiй

Тамара Гундорова проведе лекцію про Чорнобильську трагедію в літературі

23-03-2016 | 18:00
м. Київ, інформаційне агентство «Українські Новини», вул. Еспланадна, 20, 1-й поверх (м. «Палац спорту»)

Програма імені Фулбрайта в Україні запрошує на чергову лекцію із серії лекцій-посвят 30-тій річниці Чорнобильської трагедії – «Після Апокаліпсису, або Хто є свідками і як ми оповідаємо про Чорнобиль», – що її виголосить літературознавець, культуролог, доктор філологічних наук Тамара Гундорова.

Чорнобильська аварія стала претекстом сучасного катастрофічного мислення і явищем нуклеарної пост-апокаліптичної культури. Як ми пережили Апокаліпсис, хто має право свідчити і як ми оповідаємо про Чорнобиль, – ці та інші питання стануть предметом для розмови.

Довідка:

Тамара Гундорова – літературознавець, культуролог, доктор філологічних наук, професор, член-кореспондент Національної академії наук України, завідувачка відділу теорії літератури Інституту літератури імені Т.Г. Шевченка НАН України, асоційований співробітник Гарвардського українського інституту (США), декан Українського вільного університету (Німеччина). Стипендіат Fulbright Scholar Program 1997/98 (Columbia University, New York, NY) та 2011/12 (Harvard University, Cambridge, MA)
Закінчила Київський державний університет імені Т.Г. Шевченка (1977). У 1981 року захистила кандидатську, а у 1996 році – докторську дисертацію. Очолює відділ теорії літератури в Інституті літератури імені Шевченка НАН України.
Викладала в Гарвадському, Торонтському, Грайфсвальдському університетах, Вільному українському університеті, стажувалася в університетах Монаша (Австралія), Хоккайдо (Японія), Колумбійському та Гарвардському (США) університетах, виступала з лекціями в багатьох провідних вишах України та світу. Стипендіат імені Фулбрайта, Непораного, Шкляра, Яцика, Research Support Scheme та ін.

Автор 10 монографій і більше 200 статей та розвідок, опублікованих у вітчизняних і закордонних виданнях. Найважливіші монографії: «Транзитна культура. Симптоми постколоніальної травми» (2013); «ПроЯвлення Слова. Дискурсія раннього українського модернізму. Постмодерна інтерпретація» (1997, друге видання 2009), «Кітч і література. Травестії» (2008), «Франко і/не Каменяр» (2006), «Післячорнобильська бібліотека. Український літературний постмодерн» (2005; друге видання 2013), «Femina melancholica. Стать і культура в гендерній утопії Ольги Кобилянської» (2002). Відповідальний редактор збірників «Теоретичні REвізії».

Член ASEES, ASN, ICCEES, МАГ/IAH (у 2012-2014 рр. – президент).
Сфера інтересів – українська література, ґендерні дослідження, постколоніальна критика, теорія масової культури, модернізм та постмодернізм.

Вхід вільний.

Обов’язкова реєстрація

Деталі

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe