Читомо > Календар подiй > Тамара Гундорова прочитає лекцію «Апокаліпсис Учора»

Календар подiй

Тамара Гундорова прочитає лекцію «Апокаліпсис Учора»

14-01-2017 | 15:00
м. Київ, PinchukArtCentre, вул. Велика Васильківська/Басейна 1/3-2

Тамара Гундорова проведе лекцію «Апокаліпсис Учора: (пост)комунікація , література і Чорнобиль» у рамках виставки «ПАРКОМУНА. Місце. Спільнота. Явище».

Рання пострадянська уява 1980-тих сприймала реальність після Чорнобиля як таку, що розгортається вже після Апокаліпсису. Основним сюжетом стає перерване спілкування та відсутність порозуміння між я-ти-вони, між минулим і сучасним, а також вростання людини у травму.

Як зазначає літературознавиця, член-кореспондент НАН України Тамара Гундорова, спроби налагодження спілкування блокуються, а реальність вислизає й підмінюється апокаліптичним або богемним кічем. Народжується особливий феномен посттоталітарної культури – (пост)комунікація, що є імітацією спілкування, сублімацією, скерованою на саму себе.

Під час лекції у PinchukArtCentre Тамара Гундорова спробує відповісти на питання, який смисл такого постапокаліптичного Чорнобильського повідомлення і про що воно говорить?

Довідка:

Тамара Гундорова – Літературознавиця, член-кореспондент НАН України, завідувачка відділу теорії літератури Інституту літератури ім. Шевченка НАН України. Останні книжки – «Кітч і література» (Київ, 2008), «ПроЯвлення слова. Дискурсія раннього українського модернізму» (Київ, 2009, 2-ге вид.), «Післячорнобильська бібліотека. Український літературний постмодернізм» (Київ, 2013, 2-ге вид.) та «Транзитна культура. Симптоми постколоніальної травми»(Київ, Грані-Т, 2013. – 546 стор.).

Захід відбудеться на 5-му поверсі в Освітній кімнаті (будь ласка, використовуйте ліфт). Участь безкоштовна. Реєстрація

Подія на Фейсбуці

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

code

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe