Читомо > Календар подiй > Тадеуш Домбровський зустрінеться з читачами на літературному вечорі

Календар подiй

Тадеуш Домбровський зустрінеться з читачами на літературному вечорі

03-02-2017 | 18:30
м. Київ, Книгарня «Є», вул. Лисенка, 3

Польський Інститут у Києві запрошує на зустріч із письменником Тадеушем Домбровським (Польща), читання фрагментів із його книжок «Чорний квадрат» (український переклад вийшов у видавництві «Книги-XXI» у 2013 р.) та нової прозової книжки «Беззахисна риска» (Bezbronna kreska) (у Польщі вийшла в серпні 2016-го), український переклад якої — у процесі підготовки. Модератор — перекладач текстів Василь Лозинський. Захід відбудеться за підтримки інтернет-журналу про літературу та мистецтво «prostory».

«Беззахисна риска» – прозовий дебют поета з численними алюзіями на поп-культуру, експериментальна міні-повість, що порушує складні питання у міжлюдськихвзаєминах та екзистенційні питання творчості, близька як до прози романтизму («Страждання молодого Вертера» Ґьоте), так і до французького «нового роману».

«Проза Домбровського впроваджує читача у світ, у якому не можна мати жодної певності, що є реальністю, а що — сферою літературної фікції. Описаний у ній романс – хоча у цьому контексті, хотілося б сказати «гра у романс» – поєднює поета з Польщі (героя повісті, що розділяє з Домбровським фах та фрагменти біографії) з Меґан (…)» – зазначено на сайті видавництва Biuro literackie, де вийшла книжка «Беззахисна риска». Основний сюжет триває заледве два тижні під час літературного турне поета на Східному узбережжі у Штатах, де протагоніст знайомиться з молодою архітекторкою.

Довідка:

Тадеуш Домбровський (Tadeusz D?browski; нар. у 1979 р.) – польський поет, есеїст і критик. Редактор літературного часопису «Topos». Вірші перекладені двадцятьмамовами. Брав участь у численних авторських зустрічах і фестивалях (зокрема у США, Ізраїлі, Німеччині, Австрії, Швеції, Данії, Словенії, Румунії, Індії, Італії, Україні, Литві, Латвії та Кіпрі). 2010 року вийшла збірка віршів у Німеччині «Schwarzes Quadrat auf schwarzem Grund» (посіла шосту сходинку у престижному рейтингу SWR-Bestenliste), а 2011 року – Black Square у США. Лауреат Премії Косцєльських (2009), премії Губерта Бурди для молодих поетів зі Східної Європи (2008), Фундації Польської культури (2006), присвоєноїТадеушем Ружевичем. Живе у Ґданську.

Тел.: (044) 235 88 54

Вхід вільний.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe