Читомо > Календар подiй > Спілка письменників вимагатиме надати житло в Києві Василеві Голобородькові

Календар подiй

Спілка письменників вимагатиме надати житло в Києві Василеві Голобородькові

25-10-2017 | 15:00
м. Київ

Керівництво Київської орґанізації Національної спілки письменників України публічно занесе Звернення річної Конференції КО НСПУ до голови Київської міської державної адміністрації Віталія Кличка з проханням надати Василеві Голобородькові житло у Києві.

Василь Голобородько – класик української літератури, його вірші вивчаються у шкільній проґрамі. За радянських часів зазнавав переслідувань, понад двадцять років не міг видати власну книжку. У 1983 році у Югославії було видано Антолоґію світової поезії Від Рабіндраната Таґора до Василя Голобородька – і українську поезію у ній представляє лише Василь Голобородько. В 1994 році Василь Голобородько став лауреатом Державної (зараз Національна) премії України ім. Тараса Шевченка. В 2015 році Василь Голобородько номінувався від України на Нобелівську премію в галузі літератури.

Ми, київські письменники, делеґати річної Конференції Київської орґанізації Національної спілки письменників України, вважаємо ненормальною ситуацію, коли письменник такого рівня, що змушений був покинути рідний дім через початок бойових дій, немає власного житла у Києві – столиці країни, через любов до якої він зазнавав переслідувань у радянський час”, – сказано у Зверненні.

Як відомо, з початком бойових дій на сході України Василеві Голобородькові довелося покинути рідний Луганськ. З тих пір він мешкає у Будинку творчості письменників Ірпінь у приміщенні, що потребує капітального ремонту.

Просимо Вас, шановний Віталію Володимировичу, продемонструвати піклування про одного з найкращих синів України, що все життя віддано трудиться на благо української культури і забезпечити Василеві Голобородькові житло у м. Києві, – звертаються письменники Києва до Віталія Кличка.

Київська орґанізація НСПУ є найбільшою з реґіональних орґанізацій Національної спілки письменників України, об’єднує і захищає інтереси понад 700 письменників м. Києва і Київської області. Річна Конференція КО НСПУ є найвищим представницьким орґаном КО НСПУ.

Звернення до голови КМДА Віталія Кличка з проханням надати Василеві Голобородькові житло в Києві було ухвалене річною Конференцією КО НСПУ одноголосно.

Контактний номер – (096) 856-98-39, Вано Крюґер, заступник Голови КО НСПУ.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

code

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe