Читомо > Календар подiй > “Шидеври вкраїнської літератури” запрезентують у Рівному

Календар подiй

“Шидеври вкраїнської літератури” запрезентують у Рівному

15-05-2014 | 19:00
м.Рівне, концеренц-зал готелю "Мир" (вул. Міцкевича, 32, 1 поверх)

Сьогодні нікого не зацікавиш класичними творами з української літератури. Не останню роль у виникненні такої тенденції відіграла застаріла система нашої освіти. Натомість радикально ламати застарілі стереотипи беруться сучасні письменники. Вибух у сфері літкритики спричинила хрестоматія “Шидеври вкраїнської літератури” – котра й буде презентована 15 травня у Рівному.

Доктор Падлюччо, яким у книзі представляється автор Михайло Бриних, не допустився жодної помилки у назві видання. Навіть більше, хрестоматія від початку і до кінця написане добірним суржиком, проте не задля зневаги до класики – а крізь призму інтелектуального гумору, сатири та гротеску. Анотація книги – не зайве тому підтвердження:

“Любий читачу! До першого тому хрестоматії доктора Падлючча, присвяченого шидеврам української літератури, попали ті автори, які попали ? давно і прочно. Попали в ретельно каталогізовану езвість, ув освітянські тумани, в глибокий морок, де не видно ані титли. Ся книжка предоставить тобі всі необхідні спецсрєцтва, шоби добути луччі перли нашого письменства. Класика уміє ждать, але не випробовуй її терпець намарно”.

За словами автора «Шидеврів…», книга створена через бажання відкинути від себе “етап окупації літератури літературознавством” та подивитися на тексти без жодних інтерпретацій. Письменник мав бажання створити принципово іншу платформу для розмови про класику і дати інший погляд, власне, можливість іронічно говорити про серйозні речі.

Особливості “Шидеврів…”:
Книга укладена за зразком хрестоматії. На одного автора в ній відведений розбір лише одного твору:

  •  Нетиповий погляд на біографію кожного письменника;
  • Короткий виклад сюжету з належними акцентами;
  •  “Смисл”, “Жанрові особливості” або “Характеристики персонажів”;
  •  І найголовніший для читачів підсумок – “Шо хотів сказать автор”.

Кому сподобається:
“Шидеври української літератури” будуть цікавими не лише для студентів-філологів та школярів, яким незабаром здавати ЗНО. У першу чергу це книга для тих, хто вже давно розпрощався із освітньою драбиною, проте так і не встиг полюбити переважної кількості читаного за школи, а також для людей із просто хорошим почуттям гумору.

Що чекає на заході:
Зустріч передбачає максимально вільний формат. На презентації Михайло Бриних розповідатиме про дві хрестоматії доктора Падлючча: “Шидеври світової літератури” та “Шидеври вкраїнської літератури” (також згадає про вихід наступних томів), відповідатиме на найоригінальніші та найнетиповіші питання глядачів у формі діалогу, а опісля заходу можна буде взяти автограф до придбаних книг.
Місце: концеренц-зал готелю “Мир” (вул. Міцкевича, 32, 1 поверх)
Організатором заходу є:
Організація «Література.РВ»
Контактні дані:
(098)454-93-09; (093)109-82-53 – Невірковець Аня
Довідка:
Михайло Бриних – письменник, журналіст, режисер та сценарист. Автор повістей та романів «Електронний пластилін», «Шахмати для дибілів», «Хліб із хрящами», «Хрустальна свиноферма». Автор хрестоматій “Шидеври світової літератури” та “Шидеври вкраїнської літератури”. Лауреат першої премії «Книжка року» (2009), премії «Книга року БіБіСі».

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe