Читомо > Календар подiй > Сестри Тельнюк презентують проект «Наш Шевченко»

Календар подiй

Сестри Тельнюк презентують проект «Наш Шевченко»

26-01-2017 | 19:00
м. Київ, Київський національний театр оперети

«Голос Шевченка розкладається як симфонія. Відтак особисто для нас його поезія звучить лише в універсальному музичному прочитанні, тобто для неї потрібне симфонічне звучання, навіть не камерне, не окремим супроводом. Якщо поглянути на те, як розгортається драматургія в нашій концертній програмі, то навіть за формою вона, фактично, відповідає симфонії – і кожна тема розгортається у своїй власній траєкторії кульмінації, лірики, стишення, надвиру…», – власне так коментують Галя і Леся Тельнюк свій проект «ТЕЛЬНЮК: Наш Шевченко».

Кияни зможуть почути програму у супроводі симфонічного оркестру театру (диригент – Володимир Врублевський).

Проект уже було представлено в Великобританії, Литві, Німеччині та Канаді, а також у багатьох українських містах, зокрема, у Краматорську, Сєвєродонецьку, Івано-Франківську, Львові, Луцьку, Запоріжжі, Тернополі, Харкові, Одесі, Ужгороді, Чернівцях та Хмельницькому. Відтак «шевченкіану» за цей час вже зіграли понад 1000 професійних музикантів.

Концертна програма водночас розкриває перед слухачем Шевченка ще не до кінця зрозумілого та впізнаваного, адже тексти, які інтерпретують Галя і Леся Тельнюк перш за все показують глибину поета, який мріє, кохає, сперечається, молиться, наставляє, розчаровується і водночас безперестанку вірить. Кожен текст стає на ново почутим і прочитаним, осмисленим і проговореним перед самим собою.

«Ми щораз переконуємося, що і музиканти, які працюють над програмою, і слухачі – незалежно від національності, мови, культурного коду, відкривають для себе Шевченка як поета позачасового, здатного промовляти до кожного його мовою. Переконані, що якби і справді змінити вектор сприйняття Шевченка, який роками, десятиліттями нав’язували нам, на справді глибоку інтерпретацію, якби замість величі пам’ятників по всьому світові наша держава почала просувати поезію Шевченка найперше в перекладах, то його творчість справді б могла збурити не лише українських митців, а й закордонних. Завдяки такій реальній промоції ми б могли опинитися в реальності, у якій Шевченкову поезію співали, його поеми ставили б на сценах різних театрів, його б сюжети народжували не одне кінематографічне полотно. На жаль, поки це питання жодним чином не зрушилося за час української незалежності. Тому ми й хотіли втілити проект «ТЕЛЬНЮК: Наш Шевченко», форма якого вже сьогодні наближає розуміння непересічності творчості українського поета Тараса Шевченка і в Україні, і у світі».

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe