Читомо > Календар подiй > Серію зустрічей з батьками та підлітками проведуть у рамках презентації «Бути мною»

Календар подiй

Серію зустрічей з батьками та підлітками проведуть у рамках презентації «Бути мною»

18-11-2016 | 18:00
м. Харків (різні локації)

«Видавництво», «Добра листівка» та наша PR-аѓенція починають проект «Бути мною: відверті історії про дорослішання і пошук себе». 17-20 листопада у Харкові (а далі – в інших містах України) пройде низка зустрічей із підлтіками, їх батьками та всіма небайдужими до питань здорових стосунків між статями і безпечного дорослішання і пошуку свого місця у світі – «Бути мною: відверті історії про дорослішання і пошук себе».

Українська Конституція забезпечує рівність прав жінки і чоловіка. Українське Міністерство освіти рекомендує школам впроваджувати факультативний курс із формування сімейних цінностей, пропонуючи вчителям виховувати в хлопчиках чоловічі якості, а у дівчаток – жіночі. Розібратися в цій соціокультурній шизофренії складно навіть дорослій людині, а ще складніше – підліткові.

19 листопада всіх бажаючих запрошують на 18:00 до театру «Арабески», де актори читатимуть уривки з повісті про дорослішання, а відомі харків’яни відверто ділитимуться власними історіями. Це будуть історії як про свій перехідний вік, так і про складнощі взаємодії тепер уже з власними дітьми-підлітками. А ще – про переосмислення традиційних підходів до питань гендерних ролей, визнання рівності іншої статі тощо.

17, 18 та 20 листопада зустрічі пройдуть у кількох культурних центрах та школах. Окремо з підлітками, а окремо з їхніми батьками говоритимуть сексологи, психологи, представники й представниці «нежіночих» і «нечоловічих» професій. Також організатори проекту готові прийти до будь-якої школи, яка схоче провести у себе аналогічну зустріч. Особливо – до інтернату, де з дітьми в принципі мало говорять на подібні теми.

Ініціаторами серії зустрічей «Бути мною: відверті історії про дорослішання і пошук себе» стали засновники проектів «Добра листівка» і «Видавництво».

«Ми довго шукали книжку, яка б допомогла нам простими словами пояснити сучасним підліткам важливі речі про те, що світ змінюється, але цього не варто боятися. Про те, що твоє тіло міняється, і це також нормально. Що ти маєш свідомо вибирати, ким і яким ти хочеш бути у цьому світі, не озираючись на «традиційну духовність» і «притаманність», – говорить співзасновник «Видавництва» і конкурсу «Не жіноча справа» дизайнер Ілля Стронґовський. – Таке видання ми знайшли у Швеції, яка, зрозуміло, сильно обігнала Україну в питаннях гендерної рівності, толерантності та спрямованості на здорове суспільство. Це книжка авторки й ілюстраторки Анни Хьоґлунд, вона називається «Бути мною» – і ця назва лягла в основу проекту. Випущена минулого року і спершу перекладена саме українcькою, ця книжка уже нагороджена відзнакою на Bologna Ragazzi Award за “проникливу історію про проблеми й виклики дівчини у перехідному віці, розказану з точки зору сучасної жінки” та увійшла до Міжнародного каталогу найкращих дитячих книжок «Білі круки» (The White Ravens)»

Ліля Омельяненко, співзасновниця БФ «Добра листівка», говорить:

«Кожен із нас хоче бути собою у свій власний спосіб – але й боїться вийти за межі «прийнятного», «нормального». Ми це несемо в собі навіть у дорослому віці, а для підлітків це взагалі постійна боротьба. Як говорить 13-річна героїня цієї книжки-щоденника, «Якщо ти надто – ти як ідіотка». І ми хочемо попробувати витягти на світло ті речі, які змушують нас – і наших дітей – боятися і соромитися самих себе, свого тіла, своїх бажань. А ще для мене як для мами двох дівчаток (13 і 6 років) важливо поговорити про стосунки між підлітками й батьками. Про те, як навчитися довіряти одне одному і не наробити складних помилок».

«Появу «Бути мною» «Видавництво» анонсувало ще в квітні на «Книжковому арсеналі», однак лише, коли в мережі розповсюдилась акція #ЯнеБоюсьСказати, стало зрозуміло, наскільки це вчасна чи, щонайменше, доречна подія, – пише авторка порталу про культуру «Коридор» Євгенія Олійник. – Руса, героїня повісті, ставить собі ті самі питання, які знову й знову прозвучали вслід за публічно висловленими жіночими історіями насильства: «Чому я мушу так часто відчувати страх? Чому я мушу пам’ятати, що треба бути обачною?».

Організатори проекту впевнеені: після нещодавніх протестів через посилення протиабортного законодавства у Польщі #ЧорнийПротест та геть свіжого оприлюднення рекомендованого МОН посібника «Сімейні цінності», потреба в подібних зустрічах і відвертому проговорюванні таких тем має стати типовим явищем в українському суспільстві – варто тільки почати.

Участь у зустрічах безкоштовна.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe