Читомо > Календар подiй > Сергій Жадан продекламує «Лаконічні вірші у часи катастрофи»

Календар подiй

Сергій Жадан продекламує «Лаконічні вірші у часи катастрофи»

05-07-2016 | 19:00
м. Відень, Alte Schmiede, Sch?nlatergasse 9 1010 Wien

На вечорі «Лаконічні вірші у часи катастрофи» (Lakonische Verse in der Katastrophe) відбудуться двомовні читання віршів Сергія Жадана зі збірки «Чому мене немає в соціальних мережах – Вірші з війни» («Warum ich nicht im Netz bin – Gedichte aus dem Krieg»). Збірка перекладена з української Клавдією Дате та видана з післямовою поета у Suhrkamp Verlag у 2016 році. Модератор дискусії – Еріх Кляйн.

Сергій Жадан народився 1974 року у Старобільську (Луганська область), вивчав літературознавство, україністику та германістику в Харкові. Автор численних поетичних збірок та текстів рок-пісень, романіст, організатор літературних та музичних фестивалів. Вибрані книжки Сергія Жадана німецькою мовою:

  • Die Geschichte der Kultur zu Anfang des Jahrhunderts. Gedichte (2006);
  • Depeche Mode. Roman (2007);
  • Die Erfindung des Jazz im Donbass. Roman (2012);
  • Mesopotamien. Roman (2016).

Про поетичну збірку «Чому мене немає в соціальних мережах – Вірші з війни»:

З літа 2014 року Сергій Жадан занотовує свій досвід поїздок до східноукраїнських територій, охоплених війною. Ці нотатки – це ліричні світлини, в яких схоплюється істотне. Це короткі історії про людей, котрі нагло опинилися у двох ворожих таборах або більше не знають, до якого табору належать і що з них вийде. За своєю лаконічністю нагадуючи письмо Брехта, ці вірші відображають екзистенціальні страждання мільйонів окремих людей.

Літературний вечір проходить у рамках IV міжнародного ліричного фестивалю у Відні «POLIVERSALE 2016», що триматиме в Alte Schmiede з 31 травня по 5 липня. Розробники концепції та модератори фестивалю – Міхаель Гаммершмід та Курт Нойманн.

Вхід вільний.

Деталі

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe