Читомо > Календар подiй > Сергій Осока презентує «Нічні купання в серпні»

Календар подiй

Сергій Осока презентує «Нічні купання в серпні»

09-08-2016 | 19:00
м. Одеса, Книгарня-Кав'ярня, вул. Катерининська, 77

Письменник Сергій Осока та головний редактор «Видавництва Старого Лева» Мар’яна Савка влаштують одеські «Нічні купання в серпні».

«Нічні купання в серпні» – перша прозова збірка поета Сергія Осоки – увібрала у себе графічний реалізм і тонку лінію містики, вроду молодості і потворність старості, муки пізнання й гіркоту розчарувань…

«Читати оповідання Осоки – наче йти закинутими сільськими хатами в місцевості не такій уже далекій від райцентру, але такій відлюдненій, затертій, побляклій, наче край світу. Ідеш і зупиняєшся, бо побачила яскраву бабину хатку або заквітчане подвір’я, і не можеш йти далі… Спогади накривають тебе, наче град, б’ють по голомозій голові, і ти раптом починаєш плакати, хочеш обійняти цілий світ, і це тільки тому, що не встигла, не могла обійняти ту свою бабу, діда, хату, яблуню, старого собаку, те своє життя», – письменниця та телеведуча Лариса Денисенко

Історії Сергія Осоки здебільшого вибудувані на буттєвих сюжетах і образах тих людей, що за дитинства чи молодості пережили голод, а в часи своєї старості переживають інші напасті: недуги, безсилля, черствість, безвихідь, непорозуміння, відчуження. Автор майстерно пов’язує їх у стосунки з дітьми, онуками й правнуками — ще такими недосвідченими, а вже часом зарозумілими, і ці зв’язки, скріплені непозірною, непоказною любов’ю, проймають читача до глибини душі, повертаючи до свого приватного досвіду.

«Натхнення в моєму випадку з’являється у вигляді стрімких мимолітних асоціацій: кольорів, запахів, звуків, – пояснює автор. – Часто я черпаю натхнення зі своєї пам’яті, надихаючись якимись минулими щасливими моментами. У минулому – взагалі багато і щастя, і натхнення».

Довідка:

Сергій Осока – поет, перекладач. Народився на Полтавщині. Освіту здобув у Полтавському державному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка. Працював журналістом. Його поетичні твори публікували у регіональних та всеукраїнських часописах. У 2015 році Старий Лев видав збірку віршів Сергія «Небесна падалиця», на рік пізніше у львівському видавництві вийшла перша збірка короткої прози – «Нічні купання в серпні».

Вхід вільний.

Подія на Фейсбуці

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe