Читомо > Календар подiй > Розпочався прийом заявок на участь у семінарі «Культура 3.0»

Календар подiй

Розпочався прийом заявок на участь у семінарі «Культура 3.0»

20-10-2014 | 18:00
Україна

Семінар культурної критики та репортажу «Культура 3.0» – освітній міждисциплінарний проект. Семінар передбачає роботу з журналістами та редакторами, які пишуть на культурну тематику. Навчальна програма семінару складається з чотирьох тематичних модулів, а також низки публічних лекцій та круглих столів із залученням ширшої аудиторії. Уперше семінар проводився у жовтні 2013 – травні 2014 і об’єднав у професійну мережу 15 учасниць і понад 30 лекторів семінару. Результатом проекту стала збірка «Культура 3.0».

Мета проекту «Культура 3.0» – артикулювати розуміння культури як важливого чинника соціального й економічного розвитку, як підґрунтя для вироблення спільних цінностей і стимулювання демократичних перетворень. Семінар покликаний впроваджувати міжнародні стандарти журналістики, підвищувати рівень авторів і редакторів, розвивати платформу професійної комунікації та взаємопідтримки. Цьогорічний семінар орієнтуватиметься на роботу з регіональними журналістами та редакторами, які разом із запрошеними лекторами вироблятимуть спільне розуміння особливостей критики в часи соціальних зрушень.

Структура семінару:

Модуль 1 «Культурна політика: культура працює для змін» (14-16 листопада 2014)
Як культура може формувати порядок денний політики? Культурний активізм та самоорганізація культурних спільнот, лобіювання інтересів культури у владі. Стратегічне планування і реформування в культурі: європейський досвід. Як реалізовувати політику включення (inclusion policy) через культуру. Варіативність у культурній політиці.

Модуль 2 «Креативна економіка і сталий розвиток» (12-14 грудня 2014)
Культура як чинник економічного розвитку країни. Джерела фінансування в культурі. Реалії креативної економіки в Україні та європейські моделі. Креативні міста: культурні індустрії в сучасному місті, різні типи зайнятості творчих працівників. Шляхи співпраці між креативною економікою та державною політикою.

Модуль 3 «Культурне виробництво: “Що, як і чому” створення культурного продукту» (6-8 лютого 2015)
Менеджмент і кураторство в сучасній культурі, міждисциплінарність у мистецтві, розвиток аудиторій у сучасній культурі, суспільно відповідальне мистецтво. Рівний доступ до культурного продукту.

Модуль 4 «Критика сучасної культури: про чи контра?» (13-15 березня 2015)
Як писати про культуру під час війни? Питання цензури й самоцензури. Роль журналістів і критиків у налагодженні міжрегіонального та міжкультурного порозуміння. Лобіювання змін, фахові стандарти і редакційні політики.
У графіку проведення модулів можливі зміни.
Кожен модуль триватиме 3 дні від п’ятниці до неділі, передбачає лекції ключових практиків, експертів, редакторів і митців, практичні заняття, стаді-тури до інституцій, групові обговорення, презентації учасників, публічні дискусії та круглі столи щодо ключових питань семінару.

Семінар «Культура 3.0» запрошує журналістів-практиків та критиків, які хочуть поглибити свої знання та навички й налагодити нові зв’язки всередині професійної спільноти.

До участі у конкурсі запрошуються журналісти, критики, редактори, які пишуть на теми сучасної культури та мистецтва.

Умови участі:
– досвід роботи зі ЗМІ щонайменше 2 роки,
– вік до 40 років,
– вища освіта,
– знання англійської мови на рівні спілкування і читання.

Пріоритет надається учасникам із регіональних друкованих і електронних ЗМІ.

Робочі зустрічі семінару поводитимуться українською, російською та англійською мовами.
CSM забезпечує проїзд учасників із інших міст (купе/плацкарт), проживання та смачні обіди.
Учасники семінару зобов’язуються відвідувати всі заходи в рамках модулів та виконувати практичні завдання. Організаційний внесок за чотири модулі семінару – 800 грн. Можлива помодульна оплата за домовленістю.

Найкращі тексти учасників та учасниць семінару будуть опубліковані в онлайн-журналі Korydor та партнерських виданнях.

Для участі в семінарі необхідно заповнити аплікаційну форму.

Публікації у форматі pdf (до 3х публікацій) надсилаються листом на адресу korydor@cca.kiev.ua з темою «Культура 3.0» до 18:00 20 жовтня 2014. Заявки та матеріали, надіслані після цієї дати, розглядатися не будуть. Інформацію про запрошених учасників буде оголошено 27 жовтня 2014.

 

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

code

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe