Читомо > Календар подiй > Ростислав Мельників представить «Апокрифи степу»

Календар подiй

Ростислав Мельників представить «Апокрифи степу»

06-04-2016 | 18:30
м. Харків, Книгарня «Є», вул. Сумська, 3

Видавництво Старого Лева запрошують на презентацію поетичної збірки Ростислава Мельниківа «Апокрифи степу (поезії 1992–2012 рр.)». Модератор – Леонід Ушкалов.

Що ховається під обкладинкою збірки? «Апокрифи степу» — своєрідний зріз поетичного доробку Ростислава Мельниківа за двадцять років: від часу виникнення «Червоної Фіри», співзасновником якої він був, і до 2012-го, коли, як зізнається поет, відкрив наступну сторінку своєї творчості. Тут ви не знайдете соціальної лірики «на злобу дня», хоча у віршах постає і країна – «велика фабрика емігрантів», і Харків – «яблуко червоне». Проте ця поезія зовсім іншого штибу. Письменник Андрій Кокотюха називає її «міфологічним неомодернізмом». Уся вона «герметична» з «яскравим бароковим декором», – додає Леонід Ушкалов. А сам поет зауважує, що не є прихильником римованої чи верлібрової публіцистики на актуальні соціально-політичні теми. Автор розповідає про інше – про «спокусливу панну, оту, котра ронить так мідно свій голос», про «акваріум неба із відбитками рибок ранішніх снів» і, звісно, про «тихий дум вечірній пруг і густий пах нашого степу». Усі ці образи прекрасно доповнюють ілюстрації Уляни Мельникової, дружини поета. ідтак перед читачем постає не просто книга, а цілісний мистецький витвір.

Довідка:

Ростислав Мельників — поет, літературознавець. Один із засновників харківського літературного угруповання «Червона Фіра», співорганізатор фестивалю сучасної поезії «Авангард-Фест», учасник низки антологій сучасної української літератури. У доробку Ростислава Мельниківа — збірки поезій «Полювання на оленя», «Подорож Рівноденням», «Апокрифи степу»; монографія «Майк Йогансен: ландшафти трансформацій».

Разом із автором мандруватиме віршовими рядками та ловитиме об’ємні поетичні образи літературознавець Леонід Ушкалов.

Тел.: (057) 731-59-49

Вхід вільний.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

code

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe