Читомо > Календар подiй > Проект «Словосад» запрошує поетів на акцію

Календар подiй

Проект «Словосад» запрошує поетів на акцію

23-04-2016 | 12:00
Україна

«Посадити дерево ніколи не пізно…» – казав Паустовський. На черговій акції проекту «Словосад», що його було започатковано у 2013 році Українським літературним центром, поети знову саджатимуть дерева й читатимуть вірші, які закладатимуться в коріння кожного з посаджених дерев. Тож «Словосад» буквально зростатиме з поезії, підживлюючись її образами, метафорами й сенсами. Кожне посаджене дерево також заноситься до інтерактивної мапи у Google. Цьогорічний «Словосад» буде особливим, адже до ініціативи долучається й команда культурного проекту «Метро до Кибинець», що базується в селі Кибинці на Полтавщині, де народився і виріс поет-футурист Михайль Семенко.

На місці, де стояла хата батьків Михайля Семенка – письменниці етнографічного стилю Марії Проску’і?вни та волосного писаря, а пізніше поштаря Василя Семенка, буде посаджено Райську яблуню. За умовами проекту, саджати мають саме й тільки поети, та для Семенка цьогоріч робимо виключення. Він футурист, йому все можна 🙂

За спогадами старожилів, на подвір’ї Семенків висів гамак і, коли приїздила до них у гості дружина Михайля знаменита акторка Наталя Ужвій, місцеві приходили подивитися, як артистка в брилі дрімає в гамаку. Біля двору росли райські яблуні, що було тоді дуже незвично, бо більше ні в кого з кибинчан їх не було.

Будинок Семенків був переданий у колгосп і на тій ділянці розташувалася третя коглоспна бригада. «А хату перекрили колективці і живе на моїм огороді третя бригада… – пише у спогадах Марія Проскурівна, – Я за огородом не журюсь». Зараз це вулиця Леніна, яку перейменовують на Михайлівську. На жаль, хата не збереглася, хоч у селі і є давні будівлі, ровесники революції 1917-го року.

Хочемо нагадати, що до Акції можуть долучитися всі охочі поети, незалежно від міста проживання. Для занесення вашого поетичного дерева на мапу «Словосаду» треба:

  1. посадити дерево, встеливши йому у коріння ваш вірш;
  2. надіслати за адресою info@litcentr.in.ua лист з темою «Словосад», що міститиме:
  • ваше ім’я;
  • назву дерева;
  • точне місце посадки (адресу),
  • фото із посадженим деревом (за можливості).
Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

code

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe