Читомо > Календар подiй > Проект «Апокаліпсис міста» запрошує на другу зустріч

Календар подiй

Проект «Апокаліпсис міста» запрошує на другу зустріч

25-02-2016 | 18:30
м. Київ, Книгарня «Є», вул. Лисенка, 3

Польський інститут у Києві та Інститут східних ініціатив (Краків) запрошують на другу зустріч у рамках міжнародного проекту «Апокаліпсис міста». Цього разу координаторка проекту «(Пост)соціалістичне місто» Інституту східних ініціатив Кінґа Нендза-Сіконьовська виступить із презентацією-лекцією на тему «Зозулине яйце. Варшавський Палац культури та науки в свідомості і практиках сучасних поляків». Модераторка зустрічі — Катаріна Новікова.

Палац культури і науки у Варшаві мав стати осердям столиці, уособленням соціалізму і «подарунком», що скріпив би союз Польщі та СРСР. Чим же є Палац після зміни політичного та ідеологічного контексту? Оскільки він мав бути «вічний, як польсько-радянська дружба», то чи має право на існування після розпаду Союзу? Розпад СРСР означив процес поступового відкидання колоніальних ресентиментів у Польщі, унаслідок чого «сталінський храм» у видозміненому вигляді увійшов до семіосфери столиці.

Кінґа Нендза-Сіконьовська – випускниця факультету культурознавства Яґеллонського університету, аспірантка Інституту Росії та східної Європи ЯУ. У 2012–2014 рр. перебувала на науковому стажуванні в Інституті архітектури і дизайну Сибірського федерального університету в Красноярську (РФ). Авторка ідеї проекту «(Пост)соціалістичне місто» і його координаторка. Пише дисертацію на тему сибірського міста радянської доби. Цікавиться постсоціалістичним простором міст, Сибіром як культурним феноменом та міським активізмом.

«Апокаліпсис міста» – міжнародний інтердисциплінарний проект, покликаний об’єднати досвід різних країн, фахівців з різних галузей гуманітаристики і урбаністики. Ми працюємо з культурною пам’яттю, паблік-артом, з міським публічним простором як сферою соціального, архітектурою.

Координатори проекту:

Катаріна Новікова, marenera@gmail.com, +38 097 249 17 76
Віктор Іщенко, lebenswelt2012@gmail.com, +38 096 739 46 83

Вхід вільний.

Конт. тел. (044) 235 88 54

Подія на Фейсбуці

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe