Читомо > Календар подiй > Презентація проекту «Поєднання через важку пам’ять. Волинь 1943»

Календар подiй

Презентація проекту «Поєднання через важку пам’ять. Волинь 1943»

28-10-2013 | 18:00
м. Київ, вул. Лисенка 3, книгарня

Книгарня «Є» та Польський Інститут в Україні запрошують на презентацію проекту й публікації «Поєднання через важку пам’ять. Волинь 1943».

Учасники презентації: ініціаторка і головний координатор проекту Александра Зіньчук (PL), учасники проекту – Ярослав Борщик (UA), Юрій Матущак (UA), Марта Ментриба (PL), Марина Чорна (UA).

Основна ідея спільного польсько-українського проекту «Поєднання через тяжку пам’ять: Волинь 1943», започаткованого у 2012 році, полягає у пошуку нових способів «говоріння» про важке минуле. Об’єктом дослідження був польсько-український конфлікт під час Другої світової війни, але на відміну від більшості попередників, учасники, використовуючи метод «усної історії», намагалися зосередитися на позитивних моментах одного з найболючіших епізодів в історії польсько-українських відносин. Їх цікавили, насамперед, випадки порятунку українцями поляків і поляками українців.

У проекті взяли участь біля двох десятків молодих людей з Польщі та з України, які записали понад 150 інтерв’ю зі свідками трагічних подій. Частина з цих записів потрапила до книжки, у якій також є тексти відомих істориків, журналістів, громадських діячів; навчальні матеріали щодо методології усної історії. У рамках зустрічі будуть також представлені відеоматеріали, зняті протягом реалізації проекту.

Проект був реалізований завдяки Міністерству Закордонних справ Республіки Польща (програми «Співробітництво в галузі громадської дипломатії 2012», «Підтримка демократії»), Музею історії Польщі (програма «Патріотизм завтра»).

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

code

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe