Читомо > Календар подiй > «Польща – нарис історії» презентує Яцек Павловський

Календар подiй

«Польща – нарис історії» презентує Яцек Павловський

09-03-2016 | 18:00
м. Львів, Центр міської історії, вул. Академіка Богомольця, 6

Книгу «Польща – нарис історії» (Polska – zarys dziej?w) презентуватиме професор Яцек Павловський з варшавського відділення Інституту національної пам’яті. Розмову вестиме професор Леонід Зашкільняк. Презентація відбудеться за підтримки Генерального Консульства Республіки Польща у Львові.

…Ця зустріч стане можливістю не лише запрезентувати видання, а й поговорити про формат загального історичного огляду, про те, які складнощі і виклики стоять перед істориками в написанні загальних праць і конкретно у випадку цього видання, про те, якої історії Польщі потребує сучасний український читач, і навпаки – як писати історію України для поляків.

Презентація відбудеться польською мовою із синхронним перекладом.

«Ідея видання книжки Польща – нарис історії народилася в листопаді 2009 р., коли ми разом із тодішнім директором Інституту національної пам’яті Янушем Куртикою (за кілька місяців він трагічно загинув у авіакатастрофі під Смоленськом) гостювали в Києві. Метою тієї поїздки було обговорення в колі польських і українських істориків перспектив діалогу про спільну історію» – каже Лукаш Камінський, голова Інституту національної пам’яті.

Складно знайти кращий приклад суперечок про минуле, які віддавна ведуть між собою поляки й українці. Дискусії навколо оцінки постаті Богдана Хмельницького точилися ще в Речі Посполитій, подальші десятиліття відкривали нові поля полеміки, що стосувалися, зокрема, Барської конфедерації, Січневого повстання, взаємин у 1917–1921 рр. чи оцінки трагічного для обох народів періоду Другої світової війни. Ця праця готувалася з думкою про реалізацію двох найважливіших цілей. Першою є ознайомлення українського Читача – передовсім учителя гуманітарних дисциплін, студента й учня, що цікавиться історією – з основними знаннями з ділянки історії важливого сусіда незалежної України.

Другою є представлення польської перспективи бачення власної історії, показ у ній місця українців і України, а також польського розуміння численних спільних епізодів нашої історії. Хочемо дуже сильно підкреслити, що не йдеться про спробу накинути польську точку зору Читачеві з України. Ми переконані, що таким чином збільшуємо шанс на справжнє взаєморозуміння обох наших народів.

Подія на Фейсбуці

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe