Читомо > Календар подiй > Петро Кралюк презентує книгу «Таємний агент Микола Гоголь»

Календар подiй

Петро Кралюк презентує книгу «Таємний агент Микола Гоголь»

15-11-2016 | 18:30
м. Київ, Книгарня «Є», вул. Спаська, 5

Видавництво Старого Лева запрошує на презентацію книжки Петра Кралюка «Таємний агент Микола Гоголь». Модератор — Олег Коцарев.

Мова піде про цікаві й непересічні факти з біографії Миколи Васильовича: про гоголівський міф в інформаційній війні ХІХ століття, що тягнеться до тепер; про його зачарування і розчарування Імперською Росією; про те, чи писав і про що писав українською мовою Гоголь.

«Таємний агент Микола Гоголь» є спробою авторського дослідження контроверсійної гоголівської повісті «Тарас Бульба» та ролі цього тексту в як інформаційних війнах ХІХ століття, так і в нинішній час. Петро Кралюк висловлює сміливі припущення щодо біографії самого Гоголя. Наприклад, що Микола Гоголь був завербований Третім відділенням імператорської канцелярії Миколи І.

«Зелене світло для Гоголя вмикається через два роки після ймовірної вербовки, — зауважує автор книги. — У 1831-му виходить збірка «Вечори на хуторі біля Диканьки», а разом з нею – схвальна рецензія від Фадєя Булгаріна в «Северной Пчеле». Після чого почався немалий резонанс і розгорнулась ціла рекламна кампанія збірки. Твір був опублікований після Листопадового повстання й, звісно, мав антипольський характер. Тобто Третє відділення працювало, пропаганда йшла на повну і для цього вдало використовувалися письменники». Тож був Микола Гоголь таємним агентом чи ні – дізнаємось вже зовсім скоро під час зустрічі Петра Кралюка та Олега Коцарева.

Довідка:

Петро Михайлович Кралюк — філософ, письменник та публіцист. Доктор філософських наук, заслужений діяч науки і техніки України (2009), професор, проректор з навчально-наукової роботи Національного університету «Острозька академія».

Тел.: (044) 351 13 38.

Вхід вільний.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

code

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe